Serwery QNAP TAS-168 i TAS-268 oferują wsparcie dla platformy Netflix

Netflix uzyskał wsparcie ze strony serwerów TAS-168 i TAS-268 - poinformowała firma QNAP Systems.

Netflix, największa wypożyczalnia filmów DVD na świecie, dostępna jest od początku stycznia 2016 roku także w Polsce. Firma QNAP Systems ogłosiła właśnie, że wsparcie dla niej oferują "budżetowe" dwustystemowe (QTS i Android) serwery TAS-168/268. Aby z niego skorzystać wystarczy z poziomu aplikacji Android Station pobrać odpowiednie oprogramowanie ze sklepu Google Play.

„Netflix jest jedną z najbardziej popularnych platform internetowych świadczących usługę strumieniowania wideo. Dlatego jesteśmy bardzo dumni mogąc ogłosić, że nasze dwusystemowe modele oparte na Androidzie, czyli TAS-168 i TAS-268, posiadają od dziś wsparcie dla tej usługi. Dzięki tej funkcji użytkownicy posiadający te modele mogą jeszcze lepiej wykorzystać swoje domowe centrum rozrywki, przesyłając ulubione filmy i seriale bezpośrednio na ekrany swoich telewizorów.” – zachwala nową funkcję Hanz Sung, Product Manager w firmie QNAP.

Serwery QNAP TAS-168 i TAS-268 oferują wsparcie dla platformy Netflix

Serwer QNAP TAS-x68

Serwery TAS-168 i TAS-268 - kilka słów

TAS-168 i TAS-268 to serwery NAS plików działające w oparciu o dwurdzeniowy procesor ARM v7. Wyposażone zostały w 2 GB pamięci DDR3 i umożliwiają przesłanie sygnału na telewizor wyjściem HDMI wspierającym standard 4K (H.265 & H.264). Jeżeli do tego dołożymy możliwość przechowywania wielu terabajtów danych, konsument otrzymuje do dyspozycji sprzęt, który nie drenując zbytnio jego kieszeni zapewnia dużą funkcjonalność (z naciskiem na multimedia).

Więcej informacji: prezentacji online