Serwery popularnych gier zablokowane przez hakerów

Po ostatnich atakach na bazy danych, hakerzy wzięli się za serwery popularnych gier. Odczuli to m.in. użytkownicy Battle.net czy League of Legends, a także PlayStation Network.

Za ataki odpowiada grupa hakerów zwących się "Lizard Squad". Atak typu DDoS uderzył we wspomniane powyżej serwery, co uniemożliwiło rozgrywki w Hearthstone, Diablo 3 czy World of Warcraft. Nie działały także serwery popularnej gry Path of Exile. W większości przypadków udało się przywrócić je do działania po góra kilku godzinach. W momencie pisania tego tekstu nie działało jeszcze PSN.

Serwery popularnych gier zablokowane przez hakerów

DDoS (ang. Distributed Denial of Service) to atak mający za cel uniemożliwienie działania serwisu lub usługi sieciowej. Dokonuje tego poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów i jest przeprowadzany równocześnie z wielu komputerów, najczęściej znajdujących się w botnecie. "Lizard Squad" chwali się na swoim tweeterowym koncie atakami, a także umieszczeniem flagi ISIS na serwerach Sony. Pisano tam także o próbie wdarcia się na serwery Jagex, ktore utrzymują takie gry jak RuneScape, Transformers Universe czy Ace of Spades.