Serwis IsoHunt do zamknięcia. MPAA świętuje kolejny sukces

Piracki serwis IsoHunt zostanie wkrótce zamknięty. To kolejny wielki sukces stowarzyszenia MPAA.

IsoHunt to popularny, 10-letni już serwis udostępniający obecnie blisko 14 milionów torrentów. Od 2006 roku stowarzyszenie MPAA (reprezentuje interesy przemysłu filmowego) walczyło z nim oskarżając go o łamanie praw autorskich. Właściciel serwisu, Gary Funga, bronił się argumentując, że udostępnia jedynie linki a nie pirackie treści.

Dzisiaj wiemy już, że MPAA zawarło ugodę z Fungiem, na mocy której zapłaci on 110 mln dolarów kary i w ciągu tygodnia zamknie serwis IsoHunt. Zobowiązał się również do tego, że w przyszłości nie będzie czerpał żadnych zysków z treści chronionych przez stowarzyszenie.

"Dzisiejsza ugoda wysyła jasny sygnał dla tych, którzy budują biznes umożliwiając i pomagając innym naruszać prawa autorskie. Oznacza ona, że oni również naruszają prawa autorskie i będą z tego rozliczeni" - powiedział Chris Dodd, prezes MPAA.

Warto zauważyć, że zamknięcie IsoHunt to kolejny ogromny sukces MPAA. Wcześniej, w styczniu 2012 roku, stowarzyszeniu udało się osiągnąć podobny efekt w wyniku działań skierowanych przeciwko właścicielowi ogromnie popularnego serwisu Megaupload.