Serwis Kinomaniak.tv znika z sieci, ale są inne serwisy oferujace seriale online

Kinomaniak.tv, czyli serwis udostępniający za pośrednictwem technologii strumieniowania popularne seriale online z polskimi napisami, został wczoraj wieczorem zamknięty. Użytkownicy korzystający z tej formy dystrybucji materiałów wideo mają jednak nadal w czym wybierać. Serwisów tego typu nadal można znaleźć w polskiej sieci całe mnóstwo, ale niestety nie w postaci oficjalnych platform VOD.

Kinomaniak.tv to polski serwis, który do tej pory pozwalał wygodnie oglądać zagraniczne i często niedostępne w Polsce seriale online z polskimi napisami. Materiały do których linkowała strona objęte były często co prawda ochroną z tytułu praw autorskich, ale w dużej mierze były to nowości niedostępne u nas za pośrednictwem oficjalnych kanałów dystrybucji. Osoby korzystające ze strony były albo nieświadome faktu, że Kinomaniak.tv nie miał praw do promowanych na ich stronie treści, albo po prostu nie miały z tego tytułu wyrzutów sumienia, skoro oglądanie streamingu nawet objętych ochroną materiałów nie jest w naszym kraju nielegalne.

Serwis Kinomaniak.tv znika z sieci, ale są inne serwisy oferujace seriale online

Wczoraj wieczorem serwis został jednak zamnięty, a użytkownicy odwiedzający stronę główną natknęli się na krótki komunikat w postaci grafiki z napisem The End. Sam serwis, jak i profil serwisu na Facebooku nie były aktualizowane już od ponad miesiąca, więc można mówić o zakończeniu działalności strony Kinomaniak.tv. Użytkownicy komentując tą sprawę są niezadowoleni z obrotu spraw, bo wśród serwisów tego typu zamknięty Kinomaniak.tv miał opinię jednego z najlepszych, ale teraz jego konkurenci w postaci tubeplus.me, iitv.info, kinos.pl, tvseriesonline.pl i ekino.pl z pewnością zacierają ręce i liczą na przypływ nowych użytkowników poszukujących seriali online wyposażonych w polskie napisy.

Zainteresowanie serwisem pokazuje, że w naszym kraju jest spore zainteresowanie serwisy VOD, a internauci są gotowi oglądać reklamy przy materiałach wideo i płacić za cyfrowe treści. Niestety oficjalne platformy wideo na żądanie oferujące seriale online pod względem dostępności treści są daleko w tyle za serwisami typu Kinomaniak.tv, a zagraniczne serwisy typu Netflix nie są w naszym kraju dostępne.