Serwis OdSiebie.com zamknięty. Administratorzy zatrzymani przez policję!

Na wniosek wrocławskiej prokuratury został zamknięty popularny serwis społecznościowo-hostingowy OdSiebie.com. Jego administratorzy zostali zatrzymani prze policję.

Portal OdSiebie.com został założony przez 21-letniego mieszkańca Wrocławia, Łukasza Ć., w połowie 2007 roku. Cieszył się on dużą popularnością internautów, którzy za jego pomocą mogli m.in. wymieniać różne pliki.

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu poinformowała właśnie, że zatrzymała administratorów serwisu. Z informacji podanych przez Radio Wrocław wynika, że postawione zostały im zarzuty dotyczące złamania praw autorskich. Różne źródła twierdzą również, że w mieszkaniu Łukasza Ć. policjanci zabezpieczyli 200 płyt CD oraz 4 dyski twarde z nielegalnymi treściami.

Zobacz również:

  • Czy, jak i ile można zarobić na memach?

Szczegóły dotyczące sprawy, jak zapewnia KWP, powinniśmy poznać jutro:

"Administratorzy jednego z portalu zostali zatrzymani. Szczegóły dotyczące tej sprawy omówione zostaną na konferencji w Zespole Prasowym KWP we Wrocławiu 4 listopada 2009 r. o godz. 10.00.

Serdecznie zapraszamy."

Zapraszamy też do zapoznania się z materiałem wideo, w którym założyciel serwisu odpierał we wrześniu zarzuty o piractwo:

Aktualizacja: 04 listopada 2009 11:21

KWP we Wrocławiu zamieściła informację prasową, w której czytamy m.in.:

"Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mieszkańców Wrocławia w wieku 21 i 41 lat, podejrzanych o paserstwo nielegalnych plików i programów.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że straty jakie spowodowali sprawcy są nie mniejsze niż 250 tysięcy złotych. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację, przenośne dyski pamięci, płyty z pirackim oprogramowaniem oraz komputer. Na poczet przyszłych kar zajęty został również samochód osobowy o wartości ok. 30 tysięcy złotych.

Policjanci ustalili, że mężczyźni przygotowywali się do rozszerzenia swojej działalności. Po zatrzymaniu osób portal został przez funkcjonariuszy zablokowany. Okoliczności tej sprawy bada policja i prokuratura.

Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat."