Serwis Paris Hilton zaatakowany przez cyberprzestępców

Oficjalna strona Paris Hilton została zaatakowana przez cyberprzestępców. Fani odwiedzający witrynę byli narażeni na pobranie konia trojańskiego wykradającego poufne informacje.

O ataku na oficjalny serwis Paris Hilton (Parishilton.com) poinformowała firma ScanSafe. Osoby odwiedzające stronę dziedziczki hotelowego imperium witało okienko pop-up informujące o konieczności pobrania oprogramowania, zapewniającego możliwość przeglądania materiałów zgromadzonych na łamach witryny. Po wyrażeniu zgody były kierowane do strony zawierającej konia trojańskiego. Celem działania szkodnika określanego mianem Trojan-Spy.Zbot.YETH jest wykradanie poufnych informacji i instalowanie kolejnych porcji niebezpiecznego kodu na zainfekowanym komputerze.

Oficjalna strona Paris Hilton witała Internautów komunikatem prowadzącym do szkodliwego kodu

Oficjalna strona Paris Hilton witała Internautów komunikatem prowadzącym do szkodliwego kodu

Wcielanie się w rolę fana Paris Hilton nie należy jak widać do najbardziej bezpiecznych zajęć. Irytujący w tym kontekście okazał się również fakt, iż tylko 12 na 37 programów zabezpieczających wykryło szkodnika podczas próby odwiedzenia zaatakowanego serwisu. Do takich wniosków prowadziło badanie przeprowadzone w oparciu o usługę VirusTotal.com.