Serwisy VoD w internecie - TVN Player rośnie, TVScreen bankrutuje

Mamy małe przetasowanie na rynku serwisów VoD. Na czele wciąż znajdują się słabnące Ipla i Onet VoD, ale za ich plecami pozycję na podium umacnia TVN Player. Mamy też pierwsze bankructwo polskiego serwisu VoD - tvscreen.pl został ostatecznie zamknięty.

TVScreen.pl

Według Megapanel PBI/Gemius Ipla i Onet VoD są wciąż na czele polskich serwisów VoD, a oba dość znacznie tracą popularność.

Serwisy VoD w internecie - TVN Player rośnie, TVScreen bankrutuje

TVN Player

Za to dobre wyniki notuje niedawno uruchomiony TVN Player, który przekroczył już milion użytkowników (wykonywali oni średnio ok. 47 odsłon - to dwa razy więcej niż użytkownicy Iplex). Na TVN Player widzowie spędzają też najwięcej czasu (średnio ponad 9,5 godziny w miesiącu).

Zobacz również:

  • Najbardziej oczekiwane kontynuacje seriali na Netflix - RANKING
  • Gdzie obejrzeć filmy o Harrym Potterze - serwisy VoD online
Serwisy VoD w internecie - TVN Player rośnie, TVScreen bankrutuje

VoD w Polsce listopad 2011

VoD w Polsce - kto zyskał, kto stracił?

Ipla straciła w ciągu roku milion realnych użytkowników, a Onet VoD ok. 850 tys. Powoli zyskuje natomiast TVP VoD. Z dwukrotnego zwiększenia zasięgu może cieszyć się natomiast Iplex.

Serwisy VoD w internecie - TVN Player rośnie, TVScreen bankrutuje

TVScreen.pl

Koniec TVScreen.pl

TVScreen firmy Digital Partners został właśnie zamknięty - już nie działa w sieci. Miał zbyt mało użytkowników, a konkurencja była zbyt duża. Duża część winy podobno ponoszą amerykańskie wytwórnie, które pobierały zbyt wysoki haracz za swoje filmy. Wszystko to doprowadziło do bankructwa TVScreen.

Komentarz - upadek TVScreen

Niestety upadek tvscreen.pl był do przewidzenia - za serwisem nie stała żadna wielka firma tak jak za pozostałymi, a do tego Polacy nie chcą płacić za treści w sieci. TVScreen był po prostu za drogi. Serwis mógł się uratować, ale niestety nie poszedł drogą Ipleksa, który we właściwym momencie zamienił opłaty za filmy na reklamy (co okazało się słuszną drogą). Nie wiadomo też co będzie z Kinopleksem Agory. Póki co Ipla jest wciąż na prowadzeniu. Trwa próba sił na rynku VoD, ale dopiero wejście dużych graczy z zagranicy takich jak Netflix czy Hulu może spowodować radykalne zmiany w polskim rankingu.

A Wy korzystacie z jakiego serwisu VoD? Lubicie oglądać film w zamian za reklamy czy wolicie płacić za wypożyczenie filmu?