Serwisy internetowe

W tym miesiącu kolejna porcja ciekawych stron internetowych godnych polecenia miłośnikom kina domowego, filmów i odtwarzaczy komputerowych


W tym miesiącu kolejna porcja ciekawych stron internetowych godnych polecenia miłośnikom kina domowego, filmów i odtwarzaczy komputerowych.

Ciekawostką na naszym małym wciąż rynku serwisów o DVD jest to, że opisywany przez nas dwa miesiące temu serwishttp://dvd.ins.pl został wchłonięty przez Wirtualną Polskę i jest teraz dostępny pod adresem - www.dvd.wp.pl. Mamy nadzieję, że zmiana ta pozytywnie wpłynie na twórczą pracę autorów serwisu.

Oprócz "przejęć" widoczne jest nieustanne poszerzanie serwisów internetowych. Możemy więc przeżyć miłą niespodziankę, zaglądając po miesiącu na ulubioną stronę. Niewykluczone że znajdziemy tam wiele interesujących wiadomości w nowych

sekcjach.

!www.7thzone.com

Zawartość tej strony robi duże wrażenie. Od bogactwa treści może rozboleć głowa. Na szczęście pogrupowanie wszystkiego w zakładkach ułatwia orientację, a oprawa graficzna strony jest naprawdę świetna. Projektanci spisali się na medal.

Na dobry początek odwiedzających witają trzy wyszukiwarki: pierwsza pozwala znaleźć dowolne słowo w całej zawartości 7th zone, druga wyszukuje tytuły filmów i informacje przydatne dla osób poszukujących recenzji. Trzecia to klucz do bazy danych o aktorach, a właściwie do bazy zdjęć. Trochę zaskakujące jest to, że prym w liczbie fotek wiedzie niejaka Amber Valletta (595 szt.), w tyle zostawiając m.in. laureatkę Oscara Angeline Jolie (235). Panowie na odległych pozycjach.

Istnieje możliwość zasięgnięcia szczegółowych informacji o technologii DVD, znajdziemy też opisy sprzętu stacjonarnego i komputerowego. Zapisani użytkownicy (za darmo, rzecz jasna) mają zapewnioną bezpłatną pomoc non stop.

!www.dvd.com.pl

Powyższy adres jest częścią jednego z największych przedsięwzięć w polskim Internecie. Stosowny banner na centralnym miejscu informuje o przynależności "dvd serwisu filmowego" do Empiku. I rzeczywiście, na tę stronę można dotrzeć poprzez link z empik.com, co zapewne znacząco wpływa na liczbę odwiedzających.

Z podtytułem "filmowy" muszę się zgodzić, gdyż na próżno tu szukać jakichkolwiek informacji o sprzęcie. Przyczyna jest chyba dość prosta - w Empiku sprzętu nie ma, natomiast płyt jest co niemiara. Trochę nowości ze świata filmowego, konkurs (już 63.) z filmem do wygrania. Najważniejsza jednak jest ogromna baza filmów do kupienia. Informacje są ciekawe, choć bywało, że przez długi czas nie można było doczekać się żadnej aktualizacji. Oby się to już nie powtórzyło.

!www.surroundmaniak.eu.org

Ciekawy adres i ciekawa zawartość. Skarbnica wiedzy o kinie domowym i pokrewnych mu dziedzinach. Dokładne opisy dotyczą takich tematów, jak: format DVD (to oczywiste) czy kino tradycyjne (czasami nawet zbyt szczegółowe, np.: Kiedy siedzę sobie na widowni w prawdziwym kinie, mam zawsze wrażenie, że nasze systemy kina domowego nigdy nie dorównają tym z prawdziwego kina). Część o kinie domowym jest bardziej interesująca, zawiera zdjęcia z sal odsłuchowych, wprowadzenie dla początkujących, porady dotyczące wielkości pomieszczeń i odpowiedniego ustawienia głośników, opis formatów obrazu, charakterystykę projektorów oraz wstęp do high-endu w kinie domowym. Poza tym, jest jeszcze bardzo rozbudowana część o dźwięku przestrzennym, z dokładnymi opisami wszystkich formatów i ich historią. Znajdziemy tam również ciekawą opowieść o THX. Teksty dobrze zredagowane, napisane obiektywnie, przystępne nawet dla laika.