Serwisy internetowe, których zasoby odtworzysz w telewizorze

Usługi "Internet TV", czyli dostęp do multimediów w Sieci bezpośrednio na ekranie telewizora, są coraz częściej podkreślaną przez producentów funkcjonalnością odbiorników. W urządzeniach Sony Bravia z funkcją Internet Video dostępnych jest już ponad 20 serwisów WWW.

Wybrane modele telewizorów Sony BRAVIA - EX40B, EX500, EX700, NX700, NX800, HX700, HX800, HX900 i LX900 - można połączyć (przewodowo lub bez) z Internetem. Dostępna w tych urządzeniach usługa Internet Video umożliwia przeglądanie zawartości ok. 20 stron WWW.

Znalazły się wśród nich: YouTube, ON Networks, DailyMotion, AXN, eHow, Howcast, Deutsche Welle, Videocast.com, tagesschau, epicurious, concierge.com, style.com, Wired, Blip.tv, VideoDetective, Golf link, Ford Models, SingingFool.com czy Livestrong.com.

Zobacz również:

  • Ekstra obniżka! Telewizor Sony Bravia 65 cali tańszy o 700 zł
  • Marvel – premiery w 2021 roku. Co nas czeka? [Aktualizacja 21.07.2021r.]

Oprócz tego odbiorniki oferują obsługę widżetów BRAVIA Internet. Obecnie dostępnych jest 8 widżetów, w tym: Twitter, Facebook, Flickr, Weather Widget, Frame Channel, Yahoo!Frame, Yahoo!WidgetGallery i Yahoo!News.

Funkcja telewizji internetowej jest też obecna w telewizorach Panasonic - nosi nazwę Viera Cast. Obsługujące ją modele telewizorów oferują dostęp do zasobów z takich źródeł, jak YouTube, Google Picasa, Netflix, FOX Sports, Amazon Video On Demand i Bloomberg TV oraz możliwość komunikacji przez Skype.

Podobne usługi oferują również LG, Samsung i Philips.

W ramach LG Netcast widz może m.in. korzystać z zawartości serwisów Netflix, Pandora, YouTube, Roxio Cinema Now, Vudu oraz korzystać z widżetów telewizyjnych Yahoo! i komunikatora Skype.

Samsung [email protected] to usługa dostępna w większości telewizorów LED tego producenta z serii C6500 i wyższych, LCD C650 i wyższych oraz plazm C650 i wyższych. Oferuje aplikacje, umożliwiające dostęp do takich serwisów jak YouTube, DailyMotion, Picasa, Facebook, Tuba FM, AccuWeather, Google Maps oraz niektórych serwisów tematycznych portali Gazeta.pl i Onet.pl.

Usługę Net TV oferuje też Philips - za jej pośrednictwem posiadacz odbiornika tej marki uzyskuje dostęp do takich serwisów jak YouTube, Funspot, MyAlbum, Netlog, Kicker i innych.