Serwisy społecznościowe a sen. Nie jest dobrze...

Z najnowszych badań przeprowadzonych na grupie blisko 2000 Brytyjczyków wynika, że w ciągu roku każdy z nich poświęca w sumie aż 35 nocy na buszowanie po świecie generowanym przez serwisy społecznościowe.

Brytyjczycy poświęcają sporo snu na serwisy społecznościowe

Polecamy:

Zobacz też:

Serwisy społecznościowe to nieodłączny element świata w jakim żyjemy. Setki milionów osób nie wyobraża już sobie bez nich życia. Czy jednak związane są z nimi również zagrożenia? Z pewnością tak.

Potwierdzeniem tego są np. ostatnie badania przeprowadzone przez National Center on Addiction and Substance Abuse na Uniwersytecie Columbia. Wynika z nich, że młode osoby które spędzają dużo czasu w świecie Facebooka i innych serwisów społecznościowych znacznie częściej sięgają po różne używki.

Zobacz również:

  • Zuckerberg odpowiada na oskarżenia wobec Facebooka
  • Twitter zakazuje udostępniania osobistych zdjęć i filmów

Dzieje się tak dlatego, iż poddawane one są nowej formie presji, która powoduje, że chcąc naśladować swoich społecznościowych rówieśników (którzy np. chwalą się paleniem papierosów lub umieszczają filmiki z suto zakrapianych młodocianych imprez) często decydują się na podejmowanie ryzykownych zachowań.

Kolejne badania potwierdzające negatywny wpływ "Facebooka i spółki" na nasze życie przeprowadził właśnie serwis www.MyVoucherCodes.co.uk, który objął nimi 1922 "społecznościowych" Brytyjczyków.

Na pytanie jak często zaglądają do serwisów społecznościowych, aż 96% z nich przyznało, że robi to codziennie. Ponadto 67% badanych stwierdziło, że zagląda do nich będąc już w łóżku (89% spędziło podczas tej czynności znacznie więcej czasu niż zamierzało).

Respondenci poproszeni zostali również o określenie, ile czasu średnio co noc poświęcali na odwiedzanie swoich ulubionych serwisów. Okazało się, że jest to 46 minut co po przeliczeniu daje nam 279 godzin rocznie, czyli 35 nocy przy uwzględnieniu, że zalecany okres snu wynosi 8 godzin dziennie.

A przecież wszyscy wiemy, że sen to zdrowie. Szkoda więc, że coraz większej czynników wpływa na jego (często nieświadome) ograniczanie.