Setka dla webmastera

Sto jeden programów do tworzenia WWW! Od edytorów kodu HTML do generatorów efektów specjalnych w JavaScripcie, od serwerów WWW do przeglądarek! Flash, PHP, XML i inne gorące techniki internetowe - wszystko na naszym krążku!


Sto jeden programów do tworzenia WWW! Od edytorów kodu HTML do generatorów efektów specjalnych w JavaScripcie, od serwerów WWW do przeglądarek! Flash, PHP, XML i inne gorące techniki internetowe - wszystko na naszym krążku!

Strony WWW, począwszy od małych domowych witryn, a skończywszy na dużych serwisach informacyjnych, mogą być tworzone zarówno za pomocą dużych, komercyjnych aplikacji, jak i przy użyciu mniejszych, tańszych programów. Wygodne edytory pracujące w trybie WYSIWYG są z reguły dość kosztowne, lepiej więc rozpocząć projektowanie witryn WWW ze "zwykłymi" edytorami kodu HTML, mieszczącymi się w szeroko pojętej klasie shareware, a często bezpłatnymi - tym bardziej, że przy okazji można się wiele nauczyć.

Do naszego zestawienia wybraliśmy najciekawsze narzędzia do tworzenia stron WWW, które można zakwalifikować do opisanej wyżej kategorii programów: edytory HTML, serwery WWW do Windows, baza MySQL, edytory animacji we Flashu oraz wiele różnych drobnych narzędzi: do walidacji kodu, kompresji plików HTML, przesyłania gotowych witryn na serwer itd. Warto się dokładnie zapoznać z zawartością naszego krążka - można tam znaleźć także m.in. dwa bardzo dokładne podręczniki do PHP 4 i MySQL. Specjalnym dodatkiem jest zbiór ponad 50 bezpłatnych skryptów w PHP, JavaScripcie i Perlu - do natychmiastowego wykorzystania! Zwracamy także uwagę na wielką trójkę: Apache, PHP, MySQL, podaną w naszym zestawieniu na kilka sposobów.

HTML Builder XP 3.5

To potężne narzędzie dla ciężko pracujących webmasterów. Program ułatwia edycję dokumentów HTML, również dzięki interfejsowi przypominającemu nieco wizualne środowiska programistyczne, takie jak Borland Delphi czy Microsoft Visual C++. Podczas edycji znacznika na panelu w lewej części okna HTML Buildera widoczne są wszystkie dostępne atrybuty, którym można przypisać odpowiednią wartość, np. wybierając ją z rozwijanej listy. Lista atrybutów danego znacznika jest także dostępna po naciśnięciu skrótu klawiaturowego [Ctrl Spacja] - dla tych, którzy nie lubią odrywać rąk od klawiatury. Program może pracować w trzech trybach: dla początkujących, zaawansowanych i ekspertów.

Informacje www.code-builders.com

Licencja wersja testowa (14 dni)

Wypróbuj także

CoffeeCup FreeHTML 6.1 Znany CoffeeCup HTML Editor 9.3 opisywaliśmy w poprzednim wydaniu PC Worlda - tym razem prezentujemy bezpłatny edytor HTML tej samej firmy, mający kilka funkcji przydatnych początkującym twórcom stron WWW.

Informacje www.coffeecup.com

Licencja freeware

Enhanced HTML 4.4.55 Edytor HTML z mnóstwem dodatkowych narzędzi i kreatorów.

Informacje www.ehtml.com

Licencja wersja testowa (30 dni)

Koala HTML Program do tworzenia stron WWW, dla początkujących - wystarczy wybrać szablon i wpisać swój tekst.

Informacje www.avantrix.com

Licencja wersja testowa (15 dni)

Lorenz Graf's HTMLtool 3.5e Bardzo wygodny w użyciu edytor HTML, ułatwiający dodawanie skryptów do dokumentu HTML, oferujący narzędzia m.in. do poprawiania przejrzystości kodu.

Informacje www.lograf.com

Licencja wersja testowa

TopStyle Pro 3.0

Świetny edytor HTML, XHTM i CSS. Dopiero w wersji 3.0 TopStyle to "pełnowymiarowy" edytor HTML - we wcześniejszych wersjach był przeznaczony do tworzenia kaskadowych arkuszy stylów (CSS). Adresowany jest głównie do przynajmniej średnio zaawansowanych webmasterów, ale także początkujący twórcy stron WWW mogą skorzystać z niego, a przede wszystkim - z doskonale przygotowanej pomocy, zawierającej m.in. przejrzyste wyjaśnienie zasad tworzenia i używania CSS. Więcej informacji na temat nowego TopStyle Pro 3.0 można znaleźć w krótkich testach oprogramowania w tym wydaniu PC Worlda.

Informacje www.bradsoft.com

Licencja wersja testowa (25 uruchomień)

Wypróbuj także

HotDog Professional 6.6 Bardzo dobry edytor HTML. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na opcje związane z edycją kaskadowych arkuszy stylów (CSS).

Informacje www.sausagetools.com

Licencja wersja testowa (30 dni)

AceHTML 5 Pro 5.0.6.1 Bardzo dobry edytor HTML, udostępniający wygodną pracę ze znacznikami, łatwy wybór kodowania strony i narzędzia do sprawdzania poprawności składni.

Informacje www.visicommedia.com

Licencja wersja testowa (30 dni)

Actual Drawing 4.1 Edytor stron WWW w trybie WYSIWYG, zawierający zestaw narzędzi typowych dla programów graficznych warstwy, pozwalających na regulację kolorów i efektów wypełnienia.

Informacje www.pysoft.com

Licencja shareware

Agile HTML Editor 1.30.546 Wygodny edytor HTML, korzystający z rozbudowanego menu podręcznego.

Informacje www.agilic.com

Licencja wersja testowa (31 uruchomień)

Zajączek 3.0

Chyba najlepszy polski bezpłatny edytor HTML w zupełnie nowej wersji. (Zajączek miał w swojej historii okres "płatny", ale autor programu zdecydował się ostatecznie na udostępnienie programu wszystkim chętnym bez opłat). Wygodny interfejs i mnóstwo opcji, kolorowanie składni HTML i skryptów, a także dodatkowe narzędzia, np. konwerter kodowania znaków diaktrycznych. Dosłownie na kilka dni przed oddaniem tego wydania PC Worlda do druku pojawiła się wersja 3.0 - napisana zupełnie od nowa, ze zmienionym interfejsem i znacznie zwiększoną stabilnością. Warto zwrócić uwagę na wiele dodatkowych narzędzi, m.in. generator arkuszy stylów CSS, moduł do tworzenia animowanych GIFów oraz prostego klienta FTP do publikacji witryny w Internecie.

Informacje http//amigo.pop.pl

Licencja freeware

Wypróbuj także

Pajączek 2000 PRO 4.8.1 Chociaż ten edytor HTML nie jest najnowszą pozycją, nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. To chyba najsłynniejszy rodzimy program do tworzenia stron WWW.

Informacje www.creamsoft.com.pl

Licencja shareware

Pajączek 2.1.2 Wersja 2.1.2 słynnego Pajączka jest obecnie bezpłatna. Warto wypróbować!

Informacje www.creamsoft.com.pl

Licencja freeware

ezHTML 2.0 PR1 Sympatyczny polski edytor HTML rozpowszechniany razem z programem Doklejek.

Informacje http//ezhtml.bydnet.com.pl

Licencja freeware

Sothink HTML Editor 2.5 Edytor HTML z funkcjonalnym trybem WYSIWYG i sporą kolekcją gotowych skryptów.

Informacje www.sothink.com

Licencja freeware