Setka gier na Wii w przygotowaniu

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo posiadacze konsoli Nintendo Wii będą mieli powody do radości. Jeden z szefów japońskiego giganta przyznał, że w produkcji znajduje około stu gier przeznaczonych do serwisu WiiWare.

W ostatnim wywiadzie udzielonym dziennikarzom IGN, Tom Prata, stwierdził że obecnie na rówżnym etapie zaawansowania znajduje się około setka tytułów na konsolę Wii. Gry te mają być w przyszłości dostępne do ściągnięcia z serwisu WiiWare.

Jest jednak druga strona medalu: Nintendo nie przewiduje żadnych wersji demo tych tytułów. Prata stwierdził, że zdaje sobie sprawę z tego, że zarówno Sony jak i Microsoft udostępniają wersje demo swoich dzieł. Jego firma jednak nie zamierza tego robić. Przedstawiciel japońskiego giganta twierdzi, że istnieje wiele innych dróg dzięki którym gracze mogą zapoznać się z nadchodzącymi produkcjami (np. Nintendo Channel).

Prata odniósł się również do kwestii małych dysków w konsolach Wii. Jego zdaniem nie jest to problem. Użytkownicy mogą bowiem skasować gry z dysku i potem ściągną je dowolną ilość razy bez żadnych dodatkowych opłat czy konsekwencji. W grę wchodzi również opcja archiwizowania gier na oddzielnej karcie SD.