Setki nowych gier dla PlayStation 3

Znamy już strategię Sony, która ma pozwolić Playstation 3 nawiązać walkę na rynku konsol nowej generacji. Firma właśnie ogłosiła, że do końca 2008 roku do sklepów trafi co najmniej 380 nowych gier na PS3. Obecnie posiadacze urządzenia mogą wybierać spośród około 100 produkcji.

W ubiegłym roku podatkowym oddział Sony odpowiedzialny za konsolę i gry zanotował stratę w wysokości 1,88 miliarda dolarów. Jest ona na tyle duża, że inwestorzy zaczęli uważać za najbardziej ryzykowne przedsięwzięcie w historii firmy.

Nowa kampania Sony ma zmienić sytuację. Firma przewiduje, że do końca 2008 roku uda jej się pięciokrotnie zmniejszyć straty ponoszone z powodu konsoli. Wszystko dzięki planom wydania około 400 nowych gier na konsolę.

"Atrakcyjne gry są kluczem do zwiększenia sprzedaży PS3 w przyszłym roku" -powiedział Howard Stringer, prezes Sony, na spotkaniu z akcjonariuszami.

Póki co, PS3 przegrywa na najważniejszych rynkach: japońskim i amerykańskim. W Japonii konsola znajduje trzykrotnie mniej nabywców niż , w USA jest ich dwukrotnie mniej. Lepszymi wynikami od Sony może pochwalić się również Microsoft. Konsola Xbox 360, która zadebiutowała rok przed PS3, stale zwiększa przewagę nad PlayStation 3.