Settlers V jeszcze w tym roku

Firma Ubisoft potwierdziła oficjalnie, że trwają już prace nad kolejną, piątą odsłoną kultowej serii gier strategicznych The Settlers. Gra zostanie wydana prawdopodobnie pod koniec tego roku. Pierwsze zrzuty ekranowe poniżej.

Dotychczasowe cztery gry z serii The Settlers sprzedano na świecie w ponad pięciu milionach kopii, a gra ma stałe grono zagorzałych wielbicieli. Nic dziwnego więc, że wydawca zdecydował się na kontynuacje tak popularnej serii. Miejmy tylko nadzieję, że nowa część serii zachowa klimat poprzednich.

Podobnie jak wcześniejsze części serii, gra powstaje w niemieckim studio Blue Byte. The Settlers V (tytuł roboczy), jak zapowiadają jej autorzy, wniesie do serii zupełnie nową jakość, zarówno, jeśli chodzi o efekty wizualne, jak i elementy rozgrywki. W piątej części będziemy walczyć w pełni animowanym środowisku 3D, a rozgrywka zostanie wzbogacona o wiele nowych i ulepszonych opcji. Akcja gry będzie toczyć w średniowieczu, a zadaniem graczy będzie odbicie pewnego królestwa z rąk okrutnego i złego tyrana.

"Chcemy zaoferować graczom zupełnie nową, oryginalną grę, która jednak zachowa tak ceniony przez fanów klimat poprzednich części serii."- powiedział Benedikt Grindel, producent ze studia Blue Byte. "Po wydaniu Settlers IV poszukiwaliśmy dla serii nowych dróg rozwoju. Po wysłuchaniu wskazówek społeczności fanów gry, wydaje się, że dzięki wprowadzeniu nowych opcji do rozgrywki i nowej szacie graficznej udało się nam odświeżyć serię, zachowując jednocześnie jej znakomity klimat".


Zobacz również