Sex wart miliony

Kontrowersyjna domena 'sex.com' została sprzedana za, bagatela, czternaście milionów dolarów. Poprzedni właściciel, firma Grant Media LLC, już od roku szukał nabywcy, chcąc się wycofać z pornobiznesu. Nowym właścicielem została firma Escom LLC z Bostonu.

Kilka lat temu domena była przedmiotem sporu pomiędzy Grant Media LLC (firmą należącą do Gary'ego Kremena) a Stephenem Cohenem, który fałszując list, otrzymany jakoby od Kremena, przejął domenę. Sprawa w sądzie skończyła się oddaniem nazwy Kremenowi, który jako pierwszy zarejestrował ją w 1995 roku i zasądzeniem czterdziestu milionów dolarów odszkodowania za 5 lat bezprawnego używania domeny przez Cohena i dodatkowo dwudziestu pięciu milionów dolarów grzywny. Sprawa skończyła się tak, że pozwany uciekł z kraju zabierając ze sobą zarobione przez pięć lat bezprawnego użytkowania domeny pieniądze.

Nowym, tym razem legalnym, właścicielem domeny została firma Escom LLC z Bostonu. W sprzedaży pośredniczyła firma InternetRealEstate.com, która zajmowała się wcześniej sprzedażą między innymi Beer.com (7 milionów USD), Telephone.com (2 miliony USD), Shop.com (3,5 miliona USD) i innych, jak na przykład Computer.com, College.com, Diamond.com, Timeshares.com, czy CreditCard.com.

Mimo, że oficjalnie domena jest jeszcze zarejestrowana na firmę Grand Media, to na strona zmieniła wygląd i pojawił się na niej zapis "Copyright 2006 Escom, LLC".