Sezon Live adidas w grze FIFA 09

Electronic Arts poinformowało o zawężeniu współpracy z firmą adidas. Owocem najnowszej umowy pomiędzy gigantami rozrywki będzie... usługa "Sezon Live adidas" zaimplementowana do gry FIFA 09.

"Sezon Live adidas" to usługa, która zostanie dodana do najnowszej odsłony piłkarskiej serii FIFA - FIFA 09. System ma z założenia zapewniać użytkownikom gry możliwość implementacji rzeczywistych wyników rozgrywek ligowych do gry komputerowej. Co ważne, wyniki te wpłyną na postawy wirtualnych zawodników!

EA zapowiada, że szerokie grono specjalistów będzie monitorować ligi biorące udział w projekcie "Sezon Live adidas" i przygotowywać cotygodniowe aktualizacje do pobrania z internetu za darmo do końca sezonu 2008 - 2009.

"Tak ambitny i zupełnie unikalny projekt jeszcze nigdy nie był realizowany w grach piłkarskich" - powiedział Andrew Wilson, prezydent i szef produkcji gry FIFA. "W każdym tygodniu będziecie odczuwać różnicę w graniu. Jeżeli Ronaldinho zagra wielki mecz w weekend, poczujesz, że jego potencjał w grze też się zwiększył.$" - dodał.

Wiadomo, że system będzie uwzględniał następujące ligi piłkarskie: Barclay's Premier League, La Liga BBVA (Hiszpania), Ligue 1 (Francja), Bundesliga (Niemcy), Serie A (Włochy) i Primera Division (Meksyk).

Demo FIFA 09 będzie dostępne od 11 września na PS Network oraz Xbox LIVE.


Zobacz również