Sferyczny dron rodem z filmów SF

Konstruktorzy prześcigają się w konstrukcji coraz ciekawszych dronów. Teraz Minister Obrony Japonii zaprezentował w Tokio latającego drona o sferycznych kształtach.

Sferyczny dron z Japonii

Drony kojarzą się nam najbardziej z USA np. ostatnio mieliśmy tam zainfekowane drony. Teraz Japonia postanowiła pokazać, że też potrafi budować bezzałogowe wehikuły. I to jakie...

Skrzyżowanie helikoptera z samolotem

Dron potrafi wertykalnie startować jak helikopter, ale posiada też skrzydła do lotu poziomego. Dzięki temu potrafi rozwijać prędkość nawet 65 km na godzinę.

Sferyczny dron radzi sobie i w powietrzu i na lądzie

Dron ma dobre możliwości manewrowe dzięki swojej sferycznej budowie i trzem żyroskopom nawet kiedy uderzy w ścianę nie spadnie na ziemię. Dron może latać, ale może też wylądować i potoczyć się w kierunku celu. Czyli mamy drona lotniczo-naziemnego. Dobra wiadomość jest taka, że konstrukcja drona kosztuje jedynie 1400 USD.

Elegancka konstrukcja rodem z filmów SF

Podoba mi się ten japoński sferyczny dron - o wiele bardziej subtelny i elegancki niż amerykańskie konstrukcje takie jak Predator. Poza tym japoński dron mocno przypomina konstrukcje z filmów science-fiction np. coś podobnego latało w trylogii Gwiezdne Wojny.