Shadow of Rome w sklepach!

Firma Electronic Arts Polska poinformowała, iż w dniu dzisiejszym odbyła się premiera najnowszej gry akcji firmy Capcom, osadzonej w czasach świetności Cesarstwa Rzymskiego. Produkt jest dostępny wyłącznie w wersji na konsolę Sony PlayStation 2.

Jest rok 44 p.n.e.. Świetność Rzymu zostaje zszargana przez wszechobecną korupcję polityków, a społeczeństwo staje się świadkiem ogólnego bezprawia i przemocy. Juliusz Cezar popiera wprowadzenie drastycznych reform zmierzających ku imperializmowi, ale napotyka opór przy próbach zaprowadzenia w Rzymie porządku. Zanim jakiekolwiek zmiany zostają wprowadzone, światły przywódca państwa zostaje zamordowany. Te straszne wiadomości docierają na pole walki, a tym samym do uszu jednego z żołnierzy - Agrippy. Ten postanawia powrócić do Rzymu. Na miejscu dowiaduje się, że jego ojciec, Uesnius, bliski doradca Cezara, został oskarżony o morderstwo władcy. Czas gra na niekorzyść Agrippy, ponieważ jego ojciec ma zostać stracony przez zwycięzcę następnych walk gladiatorów. Wspierany przez Octaviusa, swojego najlepszego przyjaciela, oraz gladiatorkę Claudię, Agrippa zostaje wojownikiem. Zamierza uratować ojca przed śmiercią i odkryć prawdę.

W miarę rozwoju fabuły, gracze coraz bardziej zgłębiają niesamowity świat starożytnego Rzymu. Akcja gry "Shadow of Rome" automatycznie przeskakuje pomiędzy poczynaniami Agrippy i Octaviusa. Każdy z bohaterów ma swoją własną domenę, w której się specjalizuje. Jako Agrippa gracze doświadczą o wiele więcej akcji, natomiast sterowanie poczynaniami Octaviusa oznacza przede wszystkim poruszanie się po cichu oraz rozwiązywanie ciekawych zagadek. W grze wiernie odtworzono realia epoki Cesarstwa Rzymskiego. Gracze używają przedmiotów oraz broni z tego okresu, a jednocześnie przemierzają realistyczne środowisko gry.


Zobacz również