Shang Chi i legenda dziesięciu pierścieni już w kinach!

Najnowsza produkcja Marvela w końcu pojawi się na ekranach polskich kin!

Fot. materiały prasowe

Marvel Studios nie zwalnia tempa. Dobitnym tego efektem jest rozrastające się coraz bardziej uniwersum, które przedstawia fanom superbohaterskiego kina nowych herosów. Jednym z nich ma być właśnie Shang Chi, którego debiut na dużym ekranie ma miejsce już dziś! Producenci już wcześniej ujawnili informacje dotyczące umiejscowienia filmu w osi czasu Marvel Cinematic Universe.

Postać grana przez Simu Liu jest mistrzem sztuk walki kung fu. Jego wyszkolenie przyda mu się w trakcie podróży, którą obserwujemy w filmie. Będzie on bowiem zmuszony do skonfrontowania się ze swoją przeszłością, ponieważ tajemnicza organizacja Dzięsięciu Pierścieni wciągnęła go w swoje działania. Shang Chi będzie musiał zmierzyć się z tym, od czego tak bardzo próbował uciec.

Zobacz również:

  • Marvel - jakie nowe filmy i seriale obejrzymy w 2022 roku?
  • Jak oglądać filmy MCU? Chronologia wydarzeń w kinowym uniwersum Marvela

Film wprowadzi do MCU pierwszą wiodącą postać z azjatyckim pochodzeniem. Zobaczymy w nim także Mandaryna, czyli postać, która na naszych ekranach pojawiła się już w Iron Man 3 z 2013 roku. No cóż, prawie się pojawiła.

W roli głównej zobaczymy Simu Liu, dla którego będzie to pierwsza tak duża rola w karierze. Na ekranach kin pojawią się także Michelle Yeoh (Wyznania gejszy, Jutro nie umiera nigdy, Star Trek: Dicsovery) oraz Awkwafina (Sąsiedzi 2, Ocean's 8, Bajecznie bogaci Azjaci). Za reżyserię odpowiedzialny jest Destin Daniel Cretton, znany z Przechowalni numer 12 oraz Tylko sprawiedliwość.

Shang Chi i legenda dziesięciu pierścieni

  • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
  • Reżyseria: Destin Daniel Cretton
  • Scenariusz: Dave Callaham, Destin Daniel Cretton, Andrew Lanham
  • Gatunek: akcja, sci-fi, komiksowy
  • Obsada: Simu Liu, Michelle Yeoh, Awkwafina, Tony Chiu-Wai Leung, Fala Chen, Florian Munteanu, Ronny Chieng, Tony Chiu-Wai Leung
  • Data premiery: 3 września