Shaper 1.0b1 - zrób sobie album

Album Shaper 1.0b1 to graficzna aplikacja, pozwalająca na tworzenie, zarządzanie i udostępnianie innym użytkownikom albumów fotografii.

Shaper 1.0b1 - zrób sobie album

Shaper 1.0b1

Albumy tworzone są przy wykorzystaniu HTML-a oraz formatu JPG. Do pracy z programem nie jest jednak potrzebna znajomość języka HTML - całość operacji można wykonywać przy pomocy techniki "przeciągnij i upuść". W ten sam sposób można tworzyć nie tylko albumy, ale i dodawać nowe kategorie zdjęć czy podkatalogi. Program umożliwia również proste manipulacje na plikach graficznych, jak rotacja czy odbicie obrazu. Po stworzeniu albumu eksportowany jest on do formatu HTML, dzięki czemu bez problemu gotową stronę ze zdjęciami możemy umieścić w Sieci, bądź przeglądać lokalnie na twardym dysku.

W nowej wersji programu autorzy, poza zlikwidowaniem kilku błędów, które powodowały zawieszanie się programu podczas jednoczesnego wykonywania kilku złożonych operacji (np. przeciąganie plików i ich jednoczesna obróbka), postawili na maksymalne ułatwienie pracy użytkownikowi - przeprowadzono zmianę interfejsu graficznego na bardziej intuicyjny, a także wprowadzono zapamiętywanie przez program położenia okien i wykorzystywanych do pracy katalogów. Wersja finalna obsługuje również tzw. tematy, dzięki czemu możemy zmieniać wygląd interfejsu zgodnie z własnymi upodobaniami. Co ciekawe, na stronie producenta oprócz pakietów źródłowych i binarnych dla Linuksa i FreeBSD, znajdziemy również wersje dla systemów Windows i MacOS.

Program do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.idg.pl/ftp/linux_328/Album.Shaper.1.0.Beta.1.html

Więcej informacji:

http://albumshaper.sourceforge.net