ShareConnector "aresztowany"

Holenderska policja przeprowadziła akcje przeciwko operatorom dwóch popularnych serwisów - ShareConnector i Releases4u - oferujących odnośniki do dostępnych w sieciach P2P nielegalnych filmów, plików audio i oprogramowania.

Rzecznik policji poinformował, że podczas "nalotów" na siedziby operatorów serwisów aresztowano osiem osób i zarekwirowano 11 serwerów. W akcji uczestniczyli również przedstawiciele holenderskiej organizacji antypirackiej BREIN.

Obie opisane powyżej strony miały w sumie ponad 50 tys. zarejestrowanych użytkowników. W tej chwili serwisy są niedostępne.

Przedstawiciele BREIN powiedzieli po akcji, że od kilku miesięcy próbowali skłonić operatorów http://www.ShareConnector.com i http://www.Releases4u.com do zaprzestania nielegalnej działalności, ci jednak konsekwentnie odmawiali współpracy.

Jest to kolejna już w ciągu ostatnich dni podobna akcja policji - przedwczoraj podobną operację przeprowadzili przedstawiciele fińskiego wymiaru sprawiedliwości (pisaliśmy o tym w tekście "Policyjny nalot na bittorrentowy serwis".


Zobacz również