Sharkoon: nowy cooler CPU z "golfowym" wentylatorem

Firma Sharkoon wprowadza na rynek nowy cooler CPU - model Silent Eagle CPU Cooler. Urządzenie korzysta z technologii Direct Touch oraz "golfowego" wentylatora Silent Eagle 2000.

Sharkoon Silent Eagle CPU Cooler przeznaczony jest do współpracy z procesorami Intela (Socket 775) oraz układami AMD (Socket 939). Urządzenie wyposażono w aluminiowy radiator oraz trzy miedziane ciepłowody (w kształcie litery U). Połączone one są z aluminiową podstawą i bezpośrednio stykają się z powierzchnią procesora (technologia Direct Touch).

Sharkoon Silent Eagle w akcji

Sharkoon Silent Eagle w akcji

Producent pokusił się o zastosowanie bardzo interesującego wentylatora - modelu Silent Eagle 2000 (do kupienia na naszym rynku). Wyróżnia się on unikalną konstrukcją łopatek, które obracają się z prędkością 900 - 2000 obrotów na minutę (systemem PWM dopasowuje prędkość wiatraka do temperatury procesora) i zapewniają przepływ powietrza na poziomie 12,31-37,84 CFM (generują przy tym hałas na poziomie 16,4-25,2 dB(A)). Przykuwają one oczy białym kolorem i powierzchnią przypominającą powierzchnię piłeczki golfowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu - jak twierdzi producent - uzyskano mniejsze opory powietrza oraz turbulencje.

Nowość mierzy 77 x 130 x 100 mm i została wyceniona na 20 euro. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.


Zobacz również