Sharp 5D Miracle Tour - ogromne kino 5D rodem z Japonii

Japoński koncern Sharp wyposażył park tematyczny Huis Ten Bosch (zlokalizowany w japońskim Nagasaki) w wieloekranowy wyświetlacz - Multi-Screen Display System znany pod nazwą 5D Miracle Tour. Ta atrakcja turystyczna to sala kinowa, która jest wręcz wytapetowana ogromnymi ekranami LCD Sharpa.

Sharp 5D Miracle Tour

Multi-Screen Display System czyli inne kino 5D

Dlaczego kino 5D? Bo obraz atakuje widza z 5 stron - z przodu, z dołu, z góry i z obu boków. Nie mylcie Miracle Tour z kinem 5D znanym także w Polsce - czyli salami kinowymi z zapachami i ruchomymi fotelami. Japońska atrakcja turystyczna to coś zupełnie innego.

5D Miracle Tour - ponad 150 wyświetlaczy LCD w jednej sali

System 5D Miracle Tour składa się z aż 156 wyświetlaczy LCD Sharp PN-V601 (po 60 cali każdy), zamontowanych na 5 powierzchniach - po 36 ekranów na frontowej ścianie, suficie i podłodze oraz po 24 monitory na lewej i prawej ścianie. Widz ma wrażenie, że jest otoczony przez wielkie ekrany o przekątnej 200-300 cali.

Zobacz również:

  • Sharp prezentuje nową linię telewizorów bezramkowych

5D Miracle Tour - japońska legenda na wielkich ekranach

A co będzie można obejrzeć w kinie 5D Miracle Tour? Na gigantycznych ekranach będzie na razie wyświetlany 8-minutowy film pt. Sirena - Mermaid Legend, oparty na legendzie o syrenie z Saipan.

Sharp 5D Miracle Tour - ogromne kino 5D rodem z Japonii

Ściana LCD Sharpa

Wycieczka do Nagasaki - doskonały pomysł na wakacje

5D Miracle Tour zostanie otwarta już 29 kwietnia 2011 roku. Japończycy wpadli na pomysł świetnej atrakcji turystycznej. 5D Miracle Tour to musi być wspaniałe miejsce, zapewniające niezapomniane wrażenia. Chciałbym zobaczyć to na własne oczy. Ale do Nagasaki jest przecież tak daleko...

Sharp 5D Miracle Tour - ogromne kino 5D rodem z Japonii

Sharp PN-V601