Sharp LC-46X20E

Wysokiej klasy telewizor LCD, dysponujący nowoczesnym panelem o rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli.

Wysokiej klasy telewizor LCD, dysponujący nowoczesnym panelem o rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli.

Sharp LC-46X20E

Japoński Sharp ma w swojej ofercie kilka modeli 46-calowych telewizorów LCD. Testowany przez nas LC-46X20E jest najtańszym z nich i został wyposażony w dwa tunery - analogowy i cyfrowy DVB-T. Niestety, ten drugi może się w przyszłości okazać nieprzydatny, bo obsługuje kodowanie MPEG2, a w Polsce planowane jest nadawanie sygnału w standardzie MPEG4.

Sharp LC-46X20E

Mało atrakcyjny stylistycznie i niezbyt wygodny w obsłudze.

Nowocześnie wyglądająca obudowa urządzenia, czarna ze srebrnymi wstawkami, ma niestety podstawę, która nie jest obrotowa. Na uwagę zasługuje bogate wyposażenie odbiornika w gniazda. Samych złączy HDMI (w wersji 1.3) zainstalowano aż 3 - jedno z nich znajduje się na boku obudowy, co pozwala na łatwe podłączenie do odbiornika kamery wideo czy konsoli gier.

Sharp LC-46X20E

Zastosowany w urządzeniu najnowszy (8. generacji) panel LCD o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) ma matową powierzchnię niwelującą odbicia światła. Matryca oferuje kontrast 2000:1 (przy uruchomionej funkcji dynamicznego kontrastu wzrasta do 10 000:1) i jasność na poziomie 450 cd/m2, co pozwala oglądać wyrazisty obraz nawet w silnie nasłonecznionym pomieszczeniu. Podświetlenie panelu RGB+ zmodyfikowano tak, że wyświetlanych jest więcej barw niż w standardowych modelach LCD. Prezentowany obraz ma bardzo dobrze zdefiniowane kolory, z płynnymi przejściami tonalnymi, oraz głęboką, zróżnicowaną czerń - w ciemnych scenach widoczne są wszystkie szczegóły.

Sharp LC-46X20E

Telewizor oferujący bardzo dobrą jakość obrazu. Efektowna stylistyka, bogate wyposażenie.

Mimo braku wyposażenia telewizora w poprawiający płynność obrazu system 100 Hz (jest on dostępny w droższych modelach), zjawisko smużenia nie występuje. Czas reakcji matrycy wynosi 6 ms, lecz można go skrócić uruchamiając tryb Action (wtedy spada do 4 ms). Niestety tryb ten nie działa dobrze - po jego włączeniu widoczne jest migotanie obrazu.

Sharp LC-46X20E

Dobrze przygotowane polskie menu ekranowe jest czytelne i proste w nawigacji. Z jego poziomu można m.in. dokonać regulacji czułości działania systemu OPC, który dynamicznie zmienia intensywność podświetlenia panelu LCD w zależności od poziomu oświetlenia pomieszczenia. Predefiniowane ustawienia parametrów obrazu dają bardzo zróżnicowane efekty i nie wszystkie są godne polecenia.

Sharp LC-46X20E

Radzimy unikać trybu "Dynamiczny", bo wówczas uwypuklane są szumy i pojawiają się zaburzenia w prawidłowości wyświetlania kolorów. Natomiast warto użyć trybu "Film", bo oferuje on obraz z dobrze zachowaną równowagą barw, wysokim kontrastem i odpowiednią jasnością. Zamontowane w odbiorniku dwa 15-watowe głośniki generują mocny i czysty dźwięk, pozwalając dobrze nagłośnić nawet dość duże pomieszczenie.

Informacje

Typ telewizor LCD 46" (16:9)Full HD

Cena 7699 zł

Dystrybutor Loco Polska audiovideo.com.pl

Wymiary 101 x 76 x 32,5 cm

Waga 30 kg

Funkcje kilka trybów proporcji obrazu, timer, automatyczna regulacja podświetlania matrycy, obsługa sygnału 1080p/24Hz

Wejścia 3 x HDMI 1.3 (z HDCP), 2 x Euroscart, S-Video, kompozytowe, komponentowe, VGA, RS232C, wyjście audio analogowe i cyfrowe optyczne, wyjście słuchawkowe, czytnik kart CI, wejście USB (serwisowe)

Główni rywale

Philips 47PFL9732D/10 11 000 zł

Telewizor LCD Full HD oferujący wysoką jakość obrazu, z głęboką czernią i naturalnymi barwami. Ograniczone kąty widzenia.

Toshiba 47Z3030D 8600 zł

Bogato wyposażony telewizor z panelem LCD