Sharp PN-L601B - pierwszy 60-calowy dotykowy monitor już w Polsce

Sharp wprowadził do Polski swój 60-calowy monitor Full HD. PN-L601B od innych monitorów wyróżnia się tym, że jest dotykowy.

Sharp PN-L601B

Sharp ostatnimi czasy jest bardzo aktywny. Japoński koncern najpierw wygrał przetarg na telewizory na Stadionie Narodowym, potem wprowadził 70-calowe monstrum - największy telewizor na rynku oraz przenośny telewizor LC-20FE1. Teraz czas na olbrzymi dotykowy monitor LCD.

Dotykowy Sharp PN-L601B wyświetla rozdzielczość 1080p i nie jest przeznaczony do domowej rozrywki - za to świetnie sprawdzi się podczas różnych konferencji, spotkań biznesowych czy szkoleń.

Sharp PN-L601B czyli Full LED

Sharp PN-L601B ma Full LED czyli pełne (a nie krawędziowe) podświetlenie diodami LED, co zapewnia lepszą jakość obrazu. Kilkaset białych diod umieszczono bezpośrednio za panelem LCD, co zapewnia równomierne podświetlenie.

Sharp PN-L601B

Sharp PN-L601B

Sharp PN-L601B działa non stop...

Sharp zapewnia, że monitor może działać przez 24 godziny na dobę. Nie posiada też żadnego wentylatora, więc nie powoduje hałasu.Sharp w zestawie z monitorem dostarcza oprogramowanie i wirtualną gąbkę.

...ale cena Sharp PN-L601B zwala z nóg

Muszę jednak trochę ostudzić zakupowy zapał... To cacko kosztuje ponad 52 tys. zł... Ale może jakaś duża firma się szarpnie na taki zakup.

Źródło: Sharp