Sharp: cienkie 5 megapikseli dla komórek

Sharp zaprezentował nowy 5-mepikselowy moduł aparatu cyfrowego z sensorem CMOS, który przeznaczony jest do zastosowania w telefonach komórkowych. Producent twierdzi, że jest to najcieńsze tego typu urządzenie na świecie - jego grubość to 6,6 mm.

Urządzenie - jego oznaczenie to RJ63SC100 - przeznaczone jest głównie na rynek telefonów komórkowych. Wyposażono je w sensor CMOS (Complementary Metal-Oxide Semiconductor, jego wymiary to 1/3,2 cala) o rozdzielczości pięciu milionów pikseli oraz funkcję auto-focus.

Sharp RJ63SC100

Sharp RJ63SC100

Producent twierdzi, że jest to najcieńsze tego typu rozwiązanie na świecie. Moduł może się bowiem pochwalić grubością wynoszącą zaledwie 6,6 mm (jego pozostałe wymiary to 9,5 x 9,5 mm). Warto też wspomnieć, że nowość ma się cechować - w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań - dużo lepszym współczynnikiem S/N (stosunek sygnału do szumu), co oczywiście ma bezpośrednie przełożenie na jakość rejestrowanego obrazu.

Sharp planuje miesięczną produkcję (ma się rozpocząć 30 czerwca) na poziomie 400 000 sztuk. Cenę pojedynczego modułu ustalono na ok. 96 dolarów (przeliczone z jenów).