Sharp i Sony w sieci FireWire

Firmy Sharp i Sony ukończyły wspólne prace nad systemem światłowodowych sieci domowych opartym na technologii IEEE 1394 zwanej także FireWire lub I-Link.

Nowy system domowych sieci światłowodowych opartych na łączach FireWire o nazwie OP i.Link został opracowany przez firmy Sharp i Sony, a przedstawiciele obu koncernów ogłosiły już rozpoczęcie sprzedaży licencji na nową technologię. OP i.Link jest kompatybilny z obecnym protokołem komunikacyjnym IEEE 1394 wykorzystującym metaliczne przewody i przeznaczony jest do integracji domowych sprzętów elektronicznych i wymiany pomiędzy nimi meteriałów wideo, audio i plików komputerowych.

Nowy system Sharpa i Sony oparty jest na pojedynczym, plastikowym łączu światłowodowym, a jako źródło światła wykorzystuje laser lub LED [light emitting diode]. Umożliwia transmisje na odległość od 60 cm do 10 metrów i zapewnia maksymalną szybkość transferu danych do 100Mbps. Kolejna wersja systemu ma oferować maksymalną prędkość przesyłu danych wynoszącą 400Mbps.

www.sharp.co.jp

www.sony.co.jp


Zobacz również