Sharp - mobilne kino w trzech wymiarach

Sharp zaprezentował nowy komputer przenośny z serii Mobius. Urządzenie wyposażono w specjalny wyświetlacz, umożliwiający uzyskanie efektu trójwymiarowości bez korzystania ze specjalnych okularów. Rozwiązanie to znane jest już z poprzedniego modelu Mobiusa - innowacją w najnowszym notebooku jest oprogramowanie TriDef DVD Player, umożliwiające oglądanie w trzech wymiarach filmów DVD.

Użytkownik notebooka może wybrać, czy obraz wyświetlany ma być w trybie 2D czy 3D - wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk.

Sharp Mebius PC-AL3DH

Sharp Mebius PC-AL3DH

Efekt trójwymiarowości osiągnięty został dzięki zastosowaniu w wyświetlaczu dwóch paneli LCD znajdujących się jeden pod drugim. Pierwszy z nich, znajdujący się na wierzchu, wyświetla obraz w tradycyjny sposób, zaś drugi pod spodem odpowiada za rozdzielanie światła dla lewego i prawego oka. W trybie 2D tylny panel zostaje po prostu wyłączony.

Mebius PC-AL3DH wyposażony jest w procesor Pentium M 750 (1,86 GHz), 1 GB pamięci RAM (DDR2-533), dysk o pojemności 80 GB, układ graficzny GeForce Go 6600 128MB oraz nagrywarkę DVD. Bateria wystarczać ma na ok. 2 godziny pracy.

Komputer sprzedawany będzie z preinstalowaym systemem Windows XP, zaś wśród dołączonego oprogramowania znajdziemy wspomniany już program TriDef DVD Plater, a także oprogramowanie NVIDIA 3D Stereo, umożliwiające uruchamiania gier w trybie 3D.

Ceny urządzenia na razie nie podano.


Zobacz również