Sharp: nowa gama telewizorów LCD

Sharp zaprezentował w Japonii serię nowych telewizorów LCD. Wród nich znajduje się również największy w dotychczasowej ofercie firmy model o przekątnej ekranu 45 cali.

Sharp: nowa gama telewizorów LCD

Największy z dostępnych w ofercie Sharpa telewizorów LCD nosi oznaczenie LC-45GD1. Charakteryzuje się on panelem o przekątnej 45 cali. Do tej pory, jedynie Samsung może się pochwalić telewizorem LCD o nieznacznie większej przekątnej. Model o symbolu LTP468W, którego premiera odbyła się w zeszłym miesiącu w Nowym Jorku, dysponuje bowiem 46-calowym ekranem. Model LC-45GD1 wyświetla obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z jasnością 450 cd/m2. Posiada kąt widzenia 170 stopni, zarówno w horyzontalnej, jak i wertykalnej orientacji ekranu.

Ponadto zaprezentowane zostały 4 mniejsze modele telewizorów: dwa 37-calowe oraz dwa 32-calowe. Oferują one obraz w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Wszystkie posiadają także zintegrowane tunery telewizyjne oraz satelitarne umieszczone z tyłu w obudowie. Jedynym wyjątkiem jest opisany powyżej model 45-calowy, który posiada tuner telewizyjny w osobnym module. Różnice pomiędzy poszczególnymi telewizorami dotyczą również umieszczenia głośników. W połowie z nich zamontowano je po bokach, zaś druga połowa oferuje nagłośnienie wbudowane pod ekranem.

Sharp planuje wprowadzenie 45-calowego modelu telewizora LCD do sprzedaży w Japonii od sierpnia w cenie ok. 9000 USD. Pozostałe produkty będą ukazywały się na rynku sukcesywnie już od lipca.

Więcej informacji: http://sharp-world.com