Sharp odchudza LCD TV

Przedstawiciele japońskiego koncernu Sharp poinformowali o stworzeniu nowego, prototypowego telewizora LCD, charakteryzującego się niespotykaną wcześniej jakością obrazu i kontrastem, ograniczonym zużyciem energii oraz wyjątkowo niewielką grubością. Urządzenie wyposażone jest w 52-calowy ekran.

Szczegółowych informacji na temat prototypu na razie nie podano - wiadomo jedynie, że ów LCD TV ma ok. 20 mm grubości (tylko w jednym miejscu grubość rośnie do 24 mm), zaś kontrast sięga 100 000: 1. W ciągu roku urządzenie ma zużywać ok. 140 kWh energii. Co ważne, waga telewizora ma nie przekraczać 25 kg.

52-calowy prototyp Sharpa

52-calowy prototyp Sharpa

Nie wiadomo na razie, ile kosztować będzie takie urządzenie - przedstawiciele Sharpa poinformowali jedynie, że telewizor będzie produkowany w nowej fabryce w japońskim mieście Sakai. Oznacza to, że urządzenie powinno pojawić się w sprzedaży w 2010 r. (zakład ten zostanie bowiem uruchomiony właśnie na początku 2010 r.).

Koncern poinformował przy okazji, że jego inżynierowie pracują już także nad telewizorami wyposażonymi w wyświetlacze OLED - urządzenia te mają trafić do sklepów pod koniec bieżącego roku. Cen oraz dokładnej daty premiery na razie nie podano.