Sharp prezentuje nową linię telewizorów bezramkowych

Firma Sharp – jeden z wiodących producentów technologii na świecie – ogłosiła wprowadzenie najnowszej linii telewizorów bezramkowych. Serie produktów DN i DL to telewizory UHD najwyższej klasy z systemem Android TV, technologią dźwięku harman/kardon, doskonałą jakością obrazu HDR oraz smukłą konstrukcją.

Tym, co od razu przykuwa wzrok, to bezramkowa konstrukcja telewizora umieszczona na eleganckich nóżkach. Telewizory z serii DN oraz DL dostępne będą z ekranami o przekątnych 50 oraz 65 cali.

Jakość wyświetlanego obrazu także robi spore wrażenie. Sharp zainstalował w telewizorze własne wyświetlacze AQUOS. Dzięki standardom obrazu HDR10 oraz HLG (Hybrid Log Gamma) możemy być pewni rozszerzonego zakresu kontrastu oraz żywych kolorów, a autorska technologia Active Motion 600 sprawia, że obraz w ruchu jest jeszcze ostrzejszy. Ponadto redukuje ona wszelkie zniekształcenia obrazu. Seria telewizorów DN posiada także technologię Dolby Vision, dzięki której nie musimy przejmować się jakością obrazu podczas oglądania filmów z płyt Blu-ray 4K oraz serwisów VOD. 12-bitowe kodowanie kolorów HDR poprawia płynność tonów i kolorów skóry, unikając bandingu i zakłóceń kolorów znanych ze standardowych źródeł bez wsparcia HDR. Wersja 65-calowa jest również stylowo wykończona w smukłej aluminiowej obudowie oraz wyposażona w panel LCD LED o wysokiej jasności, osiągającej poziom 400 nitów.

Zobacz również:

  • TCL przedstawia najnowsze telewizory Mini LED 8K z serii X!
  • Okazja w RTV Euro AGD: super ceny i piąty produkt 99% taniej

Telewizory Sharp prezentują się równie imponująco pod kątem dźwięku. Obie serie wyposażone są w zintegrowane systemy głośników firmy harman/kardon. Dodatkowo w modelach serii DN postawiono na obsługę systemów Dolby Atmos, dzięki czemu możemy cieszyć się trójwymiarowym dźwiękiem o realistycznym brzmieniu i ogromnej głębi. Największy z modeli o przekątnej ekranu 65 cali wyposażony jest w system dźwięku 2.1: dwa głośniki o mocy 10 W oraz subwoofer 15 W, który dodatkowo poprawia emisję tonów niskich.

Telewizory DN oraz DL wyposażone są w system Android firmy Sharp. Zapewnia to niemal nieograniczoną rozrywkę, dostęp do informacji i łączności. Dzięki dostępowi do sklepu Google Play użytkownik ma do dyspozycji ogromną kolekcję ponad 7000 aplikacji i bibliotek multimedialnych z kategorii wideo, muzyki, gier, sportu i wiadomości, w tym także Apple TV. Dzięki temu, poza dostępem do oferty naszej telewizji, możemy bez ograniczeń korzystać z ofert serwisów VOD, takich jak Netflix, czy Amazon Prime Video oraz serwisów muzycznych: Spotify, czy Tidal. Dzięki technologii Google Chromecast bez problemu połączymy z telewizorem nasz smartfon lub tablet.

Sharp prezentuje nową linię telewizorów bezramkowych

W codziennym korzystaniu z telewizora pomoże nam Asystent Google. Możliwość sterowania głosem sprawia, że obsługa jest prosta i intuicyjna. Do tego umożliwia nam wysyłanie wiadomości oraz sprawdzanie kalendarza. Telewizor może stać się także centralnym elementem naszego systemu smart home. Asystenta możemy uruchomić w każdej chwili używając do tego specjalnego przycisku oraz mikrofonu wbudowanego w pilota.

W zależności od rozmiaru, mamy do dyspozycji określoną ilość portów. Telewizor z ekranem o przekątnej 40 cali oferuje trzy wejścia HDMI i trzy wejścia USB, model z 50-calowym ekranem cztery wejścia HDMI, czytnik kart microSD i dwa wejścia USB, a największy 65-calowy telewizor posiada trzy wejścia HDMI oraz dwa USB.

Modele UHD z serii DL i DN będą dostępne w czerwcu w rozmiarze 50 cali w rekomendowanej cenie detalicznej 619 euro, czyli około 2800 złotych, (DL) oraz 629 euro (DN). Modele 65-calowe mają być dostępne od lipca w rekomendowanych cenach detalicznych 859 euro, a więc ok. 3900 złotych (DL) oraz 869 euro (DN).

Zobacz także: Jak oglądać polskiego Netflixa za granicą?