Sharp promuje 70-calowe monstrum w USA - największy telewizor na rynku nie trafi do Europy

Sharp rozpoczął w USA kampanię promocyjną gigantycznego telewizora LCD. 70-calowe monstrum może niektórych naprawdę przerazić. Czy ten telewizor trafi również do Europy?


Sharp ostatnio promował w Polsce Noc Kina 3D. Teraz w USA japoński koncern wspiera na wielką skalę swój najnowszy telewizor. 70-calowy model Sharpa to największy telewizor, jaki w ogóle został wprowadzony na masowy rynek.

Do kogo Sharp kieruje 70-calowe monstrum?

Sharp zamierza przekonać Amerykanów, że potrzebują tego 70-calowego monstrum LCD. Celem Sharpa są mężczyźni, którzy mają od 35 do 54 lat. Co ciekawe, kampania promocyjna jest skierowana wbrew obecnym trendom w przekazach reklamowych, które kierują się raczej w stronę kobiet i kładą bardziej nacisk na design i poczucie estetyki.

Zobacz również:

  • Lidl serwuje nam urządzenie znanej marki, bez którego nie da się dziś żyć [21.03.2023]

Mężczyzna wybiera, kobieta zatwierdza

Bob Scaglione z Sharpa wyjaśnia, że chociaż kobiety mogą ostatecznie zatwierdzić zakup, to główny ciężar wyboru telewizora spoczywa jednak na mężczyźnie.

70 - cali - jaka jest rekomendowana odległość od ekranu?

Scaglione powiedział, że Co ciekawe, według Sharpa rekomendowana odległość od ekranu to tylko trochę ponad 3 metry.

W USA rośnie sprzedaż telewizorów powyżej 50 cali

Sharp sprzedaje 70-calowe giganty w USA, gdyż sprzedaż dużych rozmiarów telewizorów rośnie tam od kilku lat - ok. 22.7 proc. wszystkich telewizorów sprzedanych w pierwszym kwartale 2011 roku to właśnie telewizory powyżej 50 cali.. Badania wskazują też, że Amerykanie coraz częściej wymieniają telewizory właśnie ze względu na większy rozmiar.

70-calowe monstrum nie trafi do Europy

Sharp nie przewiduje podobnej kampanii promocyjnej 70-calowego monstrum w Europie. Dlaczego? Powody są dwa - gospodarki europejskie są wciąż w kryzysie, a Europejczycy mają znacznie mniejsze domy niż Amerykanie. Trudno się z tym nie zgodzić. Ale ja chciałbym mieć takie 70-calowe monstrum w mieszkaniu - problem w tym, że nie miałbym chyba gdzie go powiesić...

Ale nic straconego. Rozwiązaniem alternatywnym (i tańszym) jest za to zakup projektora, który może zmienić całą ścianę w ekran np. Sharp XV-Z17000. Tak pewnie wyjdzie taniej i wygodniej niż kupować 70-calowe monstrum Sharpa.

Źródło: Home Cinema Choice