Sharp przedstawia największy na świecie "LED TV"

Sharp wprowadził do sprzedaży największy na świecie telewizor z podświetleniem LED. Urządzenie cechuje się 90-calową przekątną i nosi oznaczenie LC-90LE745U.

Spis treści

Firma Sharp z dumą podkreśla, że 90-calowy model Aquos LC-90LE745U to "największy na świecie telewizor z podświetleniem LED". Urządzenie cechuje się jednak stosunkowo niewielką wagą wynosząca 64 kilogramy oraz grubością niespełna 13 centymetrów, co oznacza, że bez większych problemów powinniśmy móc je zawiesić na ścianie. Co więcej, ma być też bardzo oszczędne zużywając tyle energii ile dwie 75-watowe żarówki.

Telewizor wyświetla obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i korzysta z podświetlenia zbudowanego w oparciu 500 diod LED (tzw. pełne podświetlenie). Oczywiście nie mogło w nim zabraknąć technologii "local dimming", która potrafi wyłączyć wybrane sekcje diod LED w miejscu, gdzie ma być wyświetlany ciemny obraz (umożliwia uzyskanie wysokiego kontrastu oraz znacznej poprawy głębi czerni).

Tryb 3D

Co istotne, Aquos LC-90LE745U pozwala też na wyświetlanie "trójwymiarowego" obrazu (do jego oglądania musimy skorzystać z dołączonych do zestawu aktywnych okularów). Oferuje ponadto technologię Aquos Motion 240 oraz wbudowany moduł WiFi zapewniający dostęp poprzez interfejs SmartCentral do popularnych aplikacji takich jak Netflix, Hulu, Facebook, CinemaNow i YouTube.

Cena

90-calowy telewizor Sharpa powinien już trafić do sprzedaży w robiącej wrażenie cenie 11 tysięcy dolarów. Pewnym pocieszeniem dla kupujących może być jednak to, że sporo zaoszczędzą na...biletach do kina:)

Z dokładną specyfikacją urządzenia możecie zapoznać się pod tym adresem.