Sharp: stacjonarna nowość z zapisem DVD i VHS

W ofercie japońskiej firmy Sharp pojawiło się nowe urządzenie typu DVR (Digital Video Recorders) o oznaczeniu AQUOS DV-ACV52. Poza możliwością obsługi dysków optycznych wyposażone ono zostało w magnetowid VHS.

Nowość została wyposażona w dysk twardy o pojemności 250 GB oraz wbudowaną nagrywarkę DVD pozwalającą na zapis krążków DVD-RW/-R i DVD-R DL oraz odczyt płyt DVD-RW/-R, DVD video, video CD, music CD, CD-RW/-R (pliki audio), DVD-RAM i DVD+RW/+R.

Sharp: stacjonarna nowość z zapisem DVD i VHS

Sharp AQUOS DV-ACV52

Według danych przedstawionych przez producenta urządzenie umożliwia zapis 22 godzin (tryb HD - 24 Mb/s), 31 godzin (tryb HD - 17 Mb/s) lub 66 godzin (tryb SD - 8 Mb/s) materiału wideo MPEG2 (płyta DVD o pojemności 4,7 GB - godzina w trybie XP, 2 godziny w trybie SP, 4 godziny w trybie LP, 6 godzin w trybie EP i 8 godzin w trybie MN01). Nowość, która dysponuje ponadto trzema tunerami telewizyjnymi, jest gotowa do zapisu po zaledwie 0,8 sekundy od momentu włączenia. Użytkownik otrzymał ponadto do dyspozycji zestaw złączy, wśród których znalazły się między innymi jedno i.LINK oraz jedno HDMI. Co ważne, w obudowie o wymiarach 430 x 343 x 95 mm (waga całości - 6,8 kg) znalazło się miejsce na magnetowid VHS.

AQUOS DV-ACV52 został wyceniony na (w przeliczeniu) 925 USD. Do sprzedaży trafi 21 maja.