Sharp wprowadza do sprzedaży topowy telefon mini SHL24 o wymiarach iPhone'a

Firma Sharp nie jest znanym na rynku producentem smartfonów, ale ich ostatni model zapowiada się naprawdę ciekawie. Nowy telefon o nazwie mini SHL24 pod względem sprzętowym ma być urządzeniem z najwyższej półki, ale podobnie do Sony Xperia Z1 Compact ma mieć wymiary zbliżone do iPhone’a 5s od Apple.

Firma Sharp wprowadza kolejny model telefonu na rynek japoński, który dołącza do portfolio urządzeń z linii Aquos. Najnowszy telefon ma wyróżniać się wśród większości topowych dzisiejszych androidów swoimi realatywnie niewielkimi wymiarami. Co prawda ciężko mówić tutaj o modelu mini, jak chciałby tego producent, ale bliżej mu do małego iPhone’a, niż ogromnych topowych modeli Samsunga, Sony, HTC lub LG.

Sharp SHL24 z linii Aquos to urządzenie z ekranem IGZO o przekątnej 4,5 cala o jakości Full HD o zagęszczeniu pikseli w wysokości 489 PPI oraz, podobnie jak Xperia Z1 Compact, bardzo kompaktowej obudowie. Całe wymiary bryły urządzenia to 124 na 63 na 9,9 milimetra, podczas gdy iPhone 5s ma dokładnie 123 na 59 na 7,6 milimetra. Różnica jest więc głównie w szerokości. Nowy Sharp cechuje się też wodoodporną obudową, która powoli staje się standardem w telefonach z wyższej półki.

Zobacz również:

  • Okazja w RTV Euro AGD: super ceny i piąty produkt 99% taniej
  • Sharp prezentuje nową linię telewizorów bezramkowych
  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 16.10.2021]
Sharp wprowadza do sprzedaży topowy telefon mini SHL24 o wymiarach iPhone'a

Jeśli chodzi o specyfikację, to Sharp stawia na sprawdzone wzorce. W telefonie na znaleźć się układ Snapdragon 800 taktowany na 2,2 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Telefon kosztuje obecnie 590 dolarów, co niestety mimo ciekawego konceptu małego, ale wydajnego urządzenia moze okazać się ceną zaporową.

źródło: phonearena.com