Shazam integruje aplikację na Androida z Apple Music

To niezbyt popularne połączenie. Apple Music raczej nie jest popularne na Androidzie.

Apple znane jest z tego, że gdy wprowadza na rynek nowe usługi to dostępne są one jedynie za pomocą urządzeń z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Oczywiści da się skorzystać z iCloud, iWork czy Apple Music za pośrednictwem przeglądarki lub nawet urządzeń z systemem operacyjnym Android, ale całość nie działa tak, jak na urządzeniach od Apple. Nie powinno więc dziwić, że przeważająca część użytkowników usług od Apple korzysta z iPhone'ów i Mac'ów.

Shazam integruje aplikację na Androida z Apple Music

Źródło: shazam.com

Zdarzają się jednak użytkownicy wykorzystujący inne platformy. Niestety nie mają oni najłatwiej. Apple często ogranicza im funkcjonalność usług, a nowe funkcje przybywają ze znacznym opóźnieniem.

Apple kupiło aplikację do rozpoznawania muzyki Shazam już prawie dwa lata temu. To jeden z najpopularniejszych programów tego typu, z którego korzystają zarówno posiadacze smartfonów z Androidem, jak i z iOS. Program od dawna jest świetnie zintegrowany ze Spotify na obu platformach. Niestety tego samego nie można powiedzieć o Apple Music.

Użytkownicy Apple Music posiadający sprzęt z Androidem narzekali, że Shazam mimo, iż należy do Apple to nie posiada integracji z Apple Music w wersji na Androida.

Na szczęście według AndroidPolice Apple ma wkrótce zaktualizować aplikacje kliencką Shazam na system Android. W drodze synchronizacja Z Apple Music.

Po otrzymaniu aktualizacji posiadacze urządzeń z Androidem powinni otrzymać nową opcję w ustawieniach, która pozwoli im połączyć aplikację Shazam z kontem Apple Music. Dzięki temu, jeżeli użytkownik posiada aktywną subskrypcje Apple Music to będzie mógł automatycznie dodawać wykryte utwory do swoich list odtwarzania.

To proste, ale jakże przydatne rozwiązanie dostępne jest w przypadku Spotify od lat, a Apple zajęło prawie dwa lata, aby zintegrować swoje usługi. Jak widać konsumenci korzystający z konkurencyjnych platform nie są traktowani tak samo, jak posiadacze sprzętu Apple.

Źródło: phonearena.com