Shift 2 Unleashed, czyli fury spuszczone ze smyczy

Shift 2 Unleashed

Shift 2 Unleashed

Plusy:

- ekscytująca akcja,

- bardzo dynamiczna grafika,

- rewelacyjne możliwości modyfikacji samochodów,

- sprawia dużą radość, gdy przebrnie się przez ustawienia,

- Autolog.

Minusy:

- poziom trudności wydaje się nie posiadać "złotego środka"

- często filmiki i komentarze wydają się być tandetne.

NASZA OCENA: 8/10

Różnorodność wyścigów jest dosyć duża, a niektóre z nich wymagają specyficznych samochodów. Jest nawet kilka tras związanych z driftem, które nie były realistyczne jednak sprawiały dużą frajdę. Skończyło się tak, że musiałem przełączyć kamerę na zewnętrzną, choć zwykle z takiej nie korzystam. W normalnych wyścigach używałem kamery wewnętrznej, bardzo nowatorskiej i dającej naprawdę świetne doznania.

Autorzy Shift 2 postawili na możliwości personalizowania ustawień. Choć mogą się wydawać nieco "przeinżynierowane", to jeżeli przez nie przebrniesz, gra dostarczy Ci masę rozrywki. Shift 2 wygląda wręcz spektakularnie. Efekty wizualne po prostu powalają, szczególnie w przypadku nocnych wyścigów. To jak wyglądają samochody po wypadkach, naprawdę nie pozostawia wiele do życzenia.

Zobacz również:

  • FIFA od EA zmieni nazwę? Wiemy dlaczego

Wydawać by się mogło, że tryb kariery jest krótki i gra tak wciągnie, że za moment nie pozostanie nic do przejścia i odłożymy Shift 2 na półkę. Tu wchodzi jednak Autolog, który sprawdza się naprawdę doskonale i umożliwia porównanie swoich umiejętności z przyjaciółmi - bądź resztą graczy Shift 2. Zdecydowanie pomoże to przedłużyć rozgrywkę, jak również stworzy prężne community fanów wokół tego tytułu.

Shift 2 jest naprawdę dobrą grą wyścigową. Może i nie ma tej finezji co jej rywale, jednak broni się swoim własnym stylem - połączeniem symulacji i akcji. Jeżeli Forza czy Gran Turismo nie odpowiadało Ci do końca, to Shift 2 jest zdecydowanie wart swojej ceny. Jeżeli jednak jesteś fanem GT, a szukasz czegoś co pozwoli Ci skupić się na akcji, to również Shift 2 nie powinno sprawić zawodu. EA wykonało kawał dobrej roboty.

Autor: Julian Rignall

Tłumaczenie: Maciej Merkułowski