Shift Linux 0.5 - kolejna wersja wielozadaniowego systemu Live

Shift Linux osiągnął wersję 0.5. Niestety zmiana cyferki w nazwie nie wiąże się z wielkimi innowacjami w systemie. Z powodu premiery przeprojektowano za to stronę WWW projektu.

Shift Linux 0.5

Shift Linux 0.5

Shift Linux to dystrybucja GNU/Linux bazująca na projektach Debian i Morphix Linux w postaci Live CD. Jest to wielofunkcyjny system kompatybilny ze wszystkimi repozytoriami pakietów projektu Debian. Jest on dostępny w kilku wydaniach, w zależności od wykorzystanego środowiska graficznego i menedżera okien (dostępne jest wydanie dla słabszych maszyn wykorzystujące menedżera Fluxbox).

Shift Linux zawiera zestawienie najpopularniejszych aplikacji użytkowych w świecie open source. Można w nim odnaleźć takie programy, jak: GVim, Revelation, Xine, Pidgin, gDesklets, GIMP, gThumb, AbiWord i wiele innych.

Nowe wydanie nie wnosi ze sobą żadnych istotnych innowacji. Zmieniono odrobinę zestawienie zainstalowanych pakietów i zaktualizowano większość narzędzi. Wersja 0.5 jest raczej kojarzona ze zmodernizowanym serwisem projektu Shift, niż z nowościami w systemie. Twórcy przymierzają się do wydania dystrybucji 1.0, które ma mieć całkowicie nową strukturę. Mają również zostać zmodernizowane wszystkie składnice pakietów projektu.

Pobierz plik

Więcej informacji można odnaleźć na stronie Shift.


Zobacz również