Shiira 2.0 - lepsze Safari?

Pojawiła się wersja 2.0 alternatywnej przeglądarki dla systemu Mac OS X - Shiira. Jest ona zbudowana w oparciu o Web Kit i napisana w Cocoa. Celem przyświecającym projektowi było stworzenie przeglądarki lepszej i bardziej użytecznej niż Safari. Użytkownicy komputerów z jabłuszkiem powinni koniecznie wypróbować tę alternatywę.

Jedną z ciekawszych funkcji zaimplementowanych w Shiira jest Tab Exposé, która umożliwia podgląd otwartych zakładek w sposób podobny jak Expose pokazuje wszystkie otwarte okna. Oprócz tego potrafi ona integrować się z zakładkami Safari i Firefoksa bez konieczności ich importowania, umożliwia, podobnie jak Safari 2.0, przeglądanie zasobów Internetu bez pozostawiania śladów (Private Browsing), zapewnia ciekawe efekty wizualne podczas przechodzenia pomiędzy stronami dzięki wykorzystaniu Core Image oraz posiada wbudowany czytnik wiadomości RSS.

Shiira 2.0 - lepsze Safari?

Tab Exposé

Przeglądarka wymaga systemu operacyjnego Mac OS X w wersji minimum 10.4. Krótki opis wszystkich jej funkcji, a w tym nowości z wersji 2.0, znajdziemy na witrynie producenta, stamtąd też można pobrać instalator (dostępny także i u nas). Aplikacja ma postać uniwersalnego binarium, znaczy to tyle, że przeglądarka będzie działała zarówno na nowych komputerach Apple z procesorami Intel, jak i na starszych opartych na PowerPC.

Więcej informacji na oficjalnej witrynie Shiira.