Shinobi 3DS - Trailer

Nadchodzący prequel serii Shinobi zawita w małych progach 3DS już 15 listopada. Jak to często bywa przed premierą możecie podziwiać bardzo zręcznie wyreżyserowany trailer.

Z ciekawości zapoznałem się z opiniami graczy na kilku większych portalach, ich zdania są wyraźnie podzielone. Niektórzy cieszą się z powrotu klasycznej, legendarnej już serii. Inni nie tego po nowym Shinobi się spodziewali. Faktycznie obie strony sporu mają nieco racji. Nintendo 3DS zdolne jest wyciągnąć z gier znacznie więcej, a niektóre efekty w prezentowanym tytule są niczym małe koszmarki. Kto wie może to taka formuła SEGA - powrót do klasycznej, dwuwymiarowej, miodnej i nie zawsze pięknej zabawy.

Może coś w tym być, bo nawet historia nie jest jakoś specjalnie wzniosła. Mamy tu do czynienia niemal z powrotem do pozycji retro. Ot wioska głównego bohatera zostaje spalona. Co za tym idzie lider klanu Oboro Jiro Musashi (ojciec Joe Musashi z oryginalnej serii) obiera jedyną słuszną drogę - zemstę! Przyznacie, prawie jak ratowania księżniczki przez hydraulika. No ale może być ciekawie. Przypominam już 15 listopada i wyłącznie na Nintendo 3DS.