Shippers Republic - nowa platforma internetowa dla branży transportowej

Na polskim rynku pojawiła się właśnie internetowa platforma Shippers Republic, która ma usprawnić przepływ informacji między klientami a dostawcami usług. Po zaledwie dwóch miesiącach funkcjonowania w systemie zarejestrowanych zostało już ponad 1500 pojazdów.

Branża transportowa i logistyczna nadal oparta jest w dużej mierze na wykonywaniu połączeń telefonicznych, wysyłaniu maili oraz współpracy z dostawcami usług. Aby ulepszyć współpracę oraz ulepszyć przepływ informacji między klientami i dostawcami, powstała internetowa platforma Shippers Republic (stworzona na Łotwie), która po sukcesach w krajach bałtyckich oraz skandynawskich wchodzi właśnie na polski rynek. Liczba firm chcących współpracować bezpośrednio z przewoźnikami, bez konieczności korzystania z usług pośredników rośnie z miesiąca na miesiąc. Platforma ma na celu dostarczać przydatne i ciekawe rozwiązania dla dostawców usług, którzy dostarczając towary klientom, dbają o szybkość działania i optymalne wykorzystanie zasobów.

Obustronna komunikacja, która w dużej mierze polega na planowaniu, pozwala znacząco obniżyć koszty i skrócić czas dostarczenia ładunku do punktu docelowego. Jak podkreśla Rihards Averats, twórca i założyciel platformy Shippers Republic:

Nasze rozwiązanie umożliwia wykonanie wszystkich kroków niezbędnych do wysłania ładunku, a kroki te można wykonać w jednym miejscu, czyli na naszej platformie - włącznie ze znalezieniem przewoźnika i komunikację z nim. Dlaczego użytkownicy tak chętnie korzystają z naszej usługi? Ponieważ udaje nam się rozwiązywać trudności, które były bolączką branży logistycznej od bardzo dawna - takie jak opóźnienia w płatnościach, brak informacji o załadunku lub rozładunku towaru, niemożność zlokalizowania danego ładunku, nieefektywne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej ciężarówek, wiążące się z tym straty finansowe, a także szereg innych problemów. Długofalową korzyścią płynącą ze stosowania dostarczanej przez nas usługi jest możliwość kontrolowania procesu przewozu przez zleceniodawcę oraz przewoźnika, przy jednoczesnym wyeliminowaniu pośredników. Dzięki temu przewoźnicy mogą ustalić konkurencyjną cenę za usługę. Dowodem na zapotrzebowanie branży na to co robimy jest nasz dynamiczny wzrost na rynkach w krajach bałtyckich oraz w Skandynawii. Przewidujemy, że trend ten kontynuować będziemy także w innych krajach europejskich, spośród których Polska, jako kraj tranzytowy, jest niezwykle istotna.

Shippers Republic - nowa platforma internetowa dla branży transportowej

Dzięki Shippers Republic mali przewoźnicy mogą konkurować z dużymi firmami - sami mogą ustalać cenę, a zleceniodawca wybiera ofertę, która najlepiej spełnia jego oczekiwania. Dodatkowo, niezbędna dokumentacja zostaje wypełniona automatycznie w oparciu o wprowadzone w procesie rejestracji dane. Oprócz tego, możliwe jest zautomatyzowanie procesu wystawiania faktur oraz dowodów dostawy. Wiąże się to również z oszczędnością środków finansowych, ponieważ w procesie logistycznym nie uczestniczą pośrednicy.

Jak działa platforma Shippers Republic?

Działanie platformy jest podobne do funkcjonowania aplikacji do wzywania taksówek. Na początku wysyłający ładunek (albo jego odbiorca) musi wprowadzić informacje o wysyłanych towarach oraz określić termin załadunku oraz dostarczenia. Następnie wszyscy zarejestrowani w systemie i operujący na danym obszarze przewoźnicy, otrzymują powiadomienie o potencjalnym nowym zleceniu. Gdy podmiot wysyłający lub odbierający ładunek potwierdzi, że wybrał określoną ofertę, automatycznie tworzona jest niezbędna dokumentacja. Lokalizacja ładunku może być następnie monitorowana w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy internetowej.

Zajrzyjcie także do naszego rankingu kamer samochodowych 2020.