Shockwave Player 3D do pobrania

Macromedia wydała wersję Public Beta odtwarzacza trójwymiarowych animacji flashowych Shockwave Player 3D.

Firma Macromedia udostępniła na swojej witrynie wersję beta odtwarzacza plików flashowych Shockwave Player 3D, który wyposażony został w Tron, technologię odtwarzania grafiki 3D przez łącza o niskiej przepustowości opracowaną wspólnie z Intelem.

Rozwiązanie korzysta z adaptacyjnej geometrii trójwymiarowej czyli zestawu dynamicznych algorytmów umożliwiających wyświetlanie grafiki 3D w rozmaitych rozdzielczościach. Technologia Tron automatycznie podwyższa lub obniża jakość odtwarzanej grafiki 3D w zależności od wydajności systemu konkretnego użytkownika i zapewnia m.in. rendering filmów rysunkowych oraz efekty wizualne włącznie z dymem, ogniem i parą.

Macromedia publikując publiczną betę odtwarzacza oczekuje odzewu od beta testerów i udostępniła specjalną stronę WWW przeznaczoną do komunikacji pomiędzy zainteresowanymi technologią osobami testującymi i zespołem programistycznym firmy. Macromedia ma nadzieję, że Shockwave Player 3D wraz z aplikacją Director 8.5 Shockwave Studio otworzą drzwi dla trójwymiarowych filmów i animacji publikowanych online.

www.macromedia.com


Zobacz również