Shopee: Smart Home - zobacz, co znaleźliśmy w serwisie!

Inteligentny dom staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, a to w wyniku poszerzającej się oferty i przystępniejszych cen. W celu poszukiwania atrakcyjnych urządzeń i gadżetów Smart Home, zajrzeliśmy na platformę Shopee.

fot. PCWorld

Idea Smart Home

Inteligentny dom nie jest już futurystyczną wizją, a rzeczywistością. Aż trudno uwierzyć, że jego początków powinniśmy doszukiwać się w XX wieku. Początkowo, skupiano się jednak na automatyce budowlanej, określenie Smart Home zaistniało w przestrzeni publicznej m.in. za sprawą Microsoft w latach 90-tych. Dziś, jest to powszechnie stosowane rozwiązanie w wielu domach - obsługa urządzeń i sprzętów nigdy nie była tak prosta. Zdalne sterowanie umożliwia zachowanie większej kontroli, a nawet i bezpieczeństwa. Na rynek trafia coraz więcej producentów oferujących produkty działające w tytułowej idei, a co za tym idzie - są one coraz bardziej przystępne cenowo. Dobrym przykładem może być m.in. sieć sklepów Action lub Lidl Smart Home. Tym razem, postanowiliśmy pójść krok dalej i poszukać tanich oraz praktycznych artykułów Smart Home na platformie Shopee!

Shopee: Smart Home - zobacz, co znaleźliśmy w serwisie

Centralka Smart Home Xiaomi Mi Smart Home Hub YTC4044GL

Centralka Smart Home Xiaomi Mi Smart Home Hub YTC4044GL

Inteligentny dom może składać się niemal z niezliczonej ilości urządzeń. Aby jednak móc stale sterować ich pracą, niezbędna pozostaje centralka. Kompatybilność to zasługa łączności poprzez: Bluetooth 5.0, Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n 2.4GHz oraz Zigbee 3.0 - w zależności od charakteru produktu Smart oraz wymagań. Centralkę można sparować zarówno ze smartfonami z systemem Android, jak i Apple HomeKit.

Zobacz również:

Zajrzyj do oferty

Reflektorki LED

Reflektorki LED

Jeśli chcesz oświetlić zaciemnione wnętrza w nowoczesny sposób, odpowiednim rozwiązaniem mogą okazać się reflektorki LED. Ich żywotność określa się na około 30 000 h. Działają poprzez technologię radiową zgodną z Zigbee 3.0. Jest to produkt pochodzący z oferty Lidl Smart Home - sparowanie jest możliwe zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Warto dodać, że reflektorki mogą być obsługiwane poprzez Asystenta Google.

Zajrzyj do oferty

Czujnik gazu

Czujnik gazu

Ulatnianie się niebezpiecznych związków zawsze zwiastuje tragedię. Niestety z uwagi na właściwości gazu, jego uwalnianie może początkowo pozostać niezauważone. Aby uniknąć możliwych konsekwencji, warto pomyśleć o detektorze. Stały nadzór poziomu gazu i temperatury jest możliwy zarówno z poziomu czytelnego ekranu, jak i aplikacji mobilnej Tuya Smart. Urządzenie wywołuje alarm przy wartości gazu 10 % LEL (dolna granica wybuchowości).

Zajrzyj do oferty

Robot sprzątający z mopem

Odkurzacz robot sprzątający z mopem

Powyższy robot umożliwia dogodne sprzątanie oraz mopowanie - wewnątrz, zainstalowano bezszczotkowy silnik oraz akumulator Li-Ion o pojemności 2600 mAh. Pozwala to na nieustanną pracę przez około 80 - 100 minut (czas ładowania 5h). Pojemność zbiornika na kurz wynosi 300 ml (tak, jak i w przypadku naczynia na wodę). Wychwytywanie nieczystości odbywa się z udziałem filtra HEPA.

Zajrzyj do oferty

Przełącznik światła

Przełącznik

Sterowanie oświetleniem z poziomu smartfona? Wystarczy wyposażyć swój dom w inteligentny przełącznik. Powyższy gadżet jest kompatybilny również z Amazon Echo i Google Home. Gadżet nie wymaga połączenia z bramką, funkcjonowanie jest możliwe za pośrednictwem Wi-Fi. Przełącznik pokryto hartowanym szkłem, dzięki czemu idealnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrza.

Zajrzyj do oferty

Żarówka E27 RGB

Żarówka E27 RGB

Jeśli chcesz uzyskać klimatyczne oświetlenie, warto rozważyć najprostsze z rozwiązań, a mianowicie - specjalną, inteligentną żarówkę. Jest zdolna do przyciemniania oraz zmiany koloru emitowanego światła. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem Tuya Smart Life oraz asystentów głosowych takich jak Alexa lub Google Home. Z ich poziomu możemy również zgasić lub zapalić żarówkę w danym pomieszczeniu.

Zajrzyj do oferty

Taśma oświetleniowa RGB

taśma oświetleniowa RGB

Wprowadzenie nastrojowego oświetlenienia jest możliwe również poprzez taśmę RGB. Budowa i smukłość pozwala na wszechstronne zastosowanie. Sterowanie LEDami SMD5050 jest możliwe za pomocą dołączonego pilota na podczerwień z 44 klawiszami. Możemy dowolnie zmieniać nasilenie światła, jasność oraz barwę. Długość taśm wynosi od 5 do 20 metrów.

Zajrzyj do oferty

Czujnik ruchu Sonoff

Czujnik ruchu Sonoff

Dbając o bezpieczeństwo w domu, warto wyposażyć się w czujnik ruchu. Gdy wykryje on niepożądane działanie, automatycznie wysyła stosowny komunikat do aplikacji/bramki. Jest to mały, kompaktowy gadżet - pozostaje niezauważalny. Do prawidłowego funkcjonowania konieczne jest zastosowanie Sonoff Bridge ZigBee lub ZigBee Tuya.

Zajrzyj do oferty

Bramka ZigBee

Bramka ZigBee

Aby móc sterować wieloma urządzeniami zdalnie, należy wyposażyć swój dom w bramkę ZigBee. Powyższy model od marki ROVF pozwala na automatyzację do 128 sprzętów takich jak m.in. rozmaite czujniki, lamp smart i nie tylko. Bramka działa za pośrednictwem łączności Bluetooth - protokół Wi-Fi: 802.11 (możliwa prędkość przesyłania).

Zajrzyj do oferty

Czujnik temperatury i wilgotności

Czujnik temperatury i wilgotności

Monitorowanie temperatury oraz wilgotności w czasie rzeczywistym okazuje się przydatne niemal w każdym domu. Dane pozwalają indywidualnie zarządzać i dostosowywać ogrzewanie, klimatyzację, a nawet konieczność wietrzenia. Jeśli parametry będą zbyt wysokie lub zbyt niskie, czujnik automatycznie wyśle stosowne powiadomienie do aplikacji na smartfona. Częstotliwość aktualizacji 1-120 minut (w zależności od ustawień własnych).

Zajrzyj do oferty

Wszystkie powyższe produkty pochodzą wyłącznie od Super Sprzedawców. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o warunkach i udogodnieniach podczas zakupów na Shopee, zajrzyj do naszego wpisu: Shopee od roku w Polsce - dlaczego warto kupować na platformie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: