ShowMax: 1080p i film Smarzowskiego. A konkurencja?

Ostatnie miesiące to dobry czas dla fanów legalnego oglądania filmów i seriali online. Do Netflixa i Amazona dołączył ShowMax, który rozwija ofertę i funkcjonalności.


SVOD na laptopie i telewizorze

Gdy miesiąc temu pisałem o wejściu ShowMax na polski rynek, zaznaczałem że oferowana przez platformę SVOD rozdzielczość to 720p. To niedogodność, choć prawda jest taka, że dużo ludzi ogląda filmy i seriale na laptopie, dla nich nie jest to tak istotne.

Ci, którzy wolą duże telewizory, będą mieć niebawem powody do radości. Jak pisze Antyweb, powołując się na oficjalny polski fanpage ShowMax, wkrótce serwis wprowadzi rozdzielczość 1080p.

Nie wiemy wprawdzie czy to „wkrótce” oznacza tydzień czy pół roku, ale widać że platforma się rozwija, zmiany są stopniowo wprowadzane, głos użytkowników brany pod uwagę.

Polskie filmy i seriale

Podoba mi się, że rozwijana jest też oferta programowa. Zwłaszcza śledzę polskie produkcje: po krótkim metrażu Patryka Vegi („Czerwony punkt” w jego reżyserii), w tym tygodniu czeka nas kolejna premiera. To „Ksiądz” Wojtka Smarzowskiego.

O czym będzie „Ksiądz”? O fabule niewiele wiadomo. Na jednym z teaserów widać Arkadiusza Jakubika w majtkach, trzymającego w ręku siekierę. Na innym słucha radia. „Ksiądz” zapowiadany jest jako etiuda, a nie film pełnometrażowy.

VOD w Polsce

Wygląda na to, że ShowMax miał nie tylko mocny początek, ale idzie za ciosem. Czekam na polskie seriale, już w normalnej długości, nowe funkcjonalności i… reakcję konkurencji. Zwłaszcza Amazon zdaje się trochę zapomniał o działaniach na naszym rynku.

ShowMax: 1080p i film Smarzowskiego. A konkurencja?

Netflix wprowadził ostatnio przycisk do przewijania czołówek niektórych seriali. Mała rzecz, a cieszy. Pojawiają się też nowe seriale i filmy z polskimi napisami, choć wciąż brakuje polskich produkcji. W tej kategorii dominują stand-upy, dużo gorsze niż amerykańskie odpowiedniki. Ja ostatnio oglądałem i z całą pewnością mogę polecić występy Ali Wong i Chrisa D’Elia.