"Shrek" - szczegóły wydania

Długo oczekiwany "Shrek" wyjdzie na DVD 28 lutego. Płyta będzie zawierać cztery ścieżki audio w Dolby Digital 5.1, w tym polską. Na dysku znajdzie się też sporo dodatków.

"Shrek" zostanie wydany na DVD z polskim dubbingiem w wersji Dolby Digital 5.1. Poza tym znajdą się trzy sześciokanałowe ścieżki dźwiękowe w językach: angielskim, hebrajskim i węgierskim. Na płycie będą też napisy: angielskie, polskie, hebrajskie, czeskie i węgierskie.

Obraz zostanie zapisany w formacie 1,78:1 z anamorficznym transferem. W sekcji dodatków znajdą się: komentarz twórców, dokument o technicznej stronie produkcji, wywiady z postaciami z filmu, noty produkcyjne, krótki materiał pokazujący sposoby dubbingowania w różnych miejscach świata, teledysk - znany tym, którzy widzieli już ten film na wideo, czyli "Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party", gry typu trivia czy możliwość stworzenia własnej postaci z kilku i informacje o twórcach.

Na płycie znajdą się dodatki DVD-ROM, z których najważniejszym wydaje się aplikacja do podkładania głosu. Dzięki temu istnieje możliwość "odegrania roli" z wybranych do programu fragmentów filmu. Będzie to z pewnością jedna z najciekawszych premier DVD tego roku. Na jednej płycie zmieszczono prawie wszystkie dodatki znane z wersji amerykańskiej. Jedną z różnic jest brak ścieżki DTS. Wynagrodzi nam to jednak wspaniale przygotowany polski dubbing z udziałem między innymi Jerzego Stuhra i Zbigniewa Zamachowskiego.

Dysk będzie kosztował 99,99 zł.


Zobacz również