Shuttleworth zapowiada Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope"

Podstawowym celem podczas prac nad Ubuntu 9.04 ma być jak najlepsze dostosowanie systemu do istniejących potrzeb użytkownika - oraz wyznaczenie w tej materii nowych standardów. "Jaunty Jackalope" zostanie udostępniona (zgodnie z nazwą) w kwietniu 2009 roku.

Ubuntu 9.04 nosi ciekawą nazwę roboczą - "Jaunty Jackalope", która oznacza "żwawy rogaty królik". "Jackalope" to zwierzę nieistniejące pochodzące ponoć ze skrzyżowania się królika i antylopy.

Nowe możliwości Ubuntu 9.04

Zgodnie z zapowiedziami Shuttlewortha, deweloperzy pracują nad skróceniem czasu uruchamiania i wybudzania systemu. W dystrybucji ma zajść daleko idąca integracja aplikacji online z pulpitem.

Wszystkie prace nad Ubuntu 9.04 będą się toczyć z wykorzystaniem systemu kontroli wersji Bazaar, co ma ułatwić rozwijanie systemu. Całkowite przejście na Bazaar uczyni wygodniejszą pracę deweloperów pracujących nad PPA (Personal Package Archives).

Dodatkowe szczegóły systemu mają zostać przedyskutowane na Ubuntu Developer Summit w Mountain View w Kalifornii (Stany Zjednoczone), które odbędzie się w grudniu bieżącego roku.

Dodatkowe informacje: "Jaunty Jackalope and UDS Sponsorships" (w języku angielskim)


Zobacz również