SiSoftware Sandra Lite 2011 - sprawdzaj, testuj wydajność, optymalizuj

Zestaw komputerowy kryje w sobie tak wiele tajemnic, że ich zgłębienie bez odpowiedniego narzędzia jest niemożliwe. SiSoftware Sandra Lite wyświetli szczegółowy opis zainstalowanych urządzeń, sprawdzi wszystkie peryferia i używane oprogramowania. Oceni wydajność poszczególnych komponentów i stworzy ranking z zestawami innych użytkowników - całkowicie za darmo

SiSoftware Sandra Lite 2011 to program testujący sprzętowe zasoby, analizator konfiguracji systemu, zainstalowanych programów i benchmark w jednym. Diagnozuje zainstalowane w komputerze urządzenia, wydobywa z nich najgłębiej ukryte informacje i generuje szczegółowe raporty.

SiSoftware Sandra Lite 2011 - sprawdzaj, testuj wydajność, optymalizuj

SiSoftware Sandra Lite 2011

Sandra Lite 2011 testuje nie tylko takie podstawowe podzespoły jak płyty główne, procesory, karty graficzne czy napędy. Za pomocą aplikacji można zgłębić tajniki systemowych magistrali, drukarek, kontrolerów gier, kości pamięci czy myszy. Nie mają przed nią tajemnic urządzenia mobilne jak telefony komórkowe a nawet moduły GPS. Wyświetli precyzyjne dane dotyczące portów wykorzystywanych w pececie.

Zobacz również:

  • Sons of the Forest - jaka karta graficzna jest potrzebna, aby przeżyć w lesie?

Wariant płatny umożliwia testowanie urządzeń SCSI, kart inteligentnych podaje parametry konfiguracyjne sieci i urządzeń Plug & Play. Weryfikacji można poddawać wszystkie urządzenia jednocześnie bądź skupić się jedynie na jednej grupie.

Podobnie jak o sprzęcie SiSoftware Sandra Lite poinformuje również o oprogramowaniu. Sprawdzi szczegóły konfiguracji Windows, zweryfikuje uruchomione procesy i usługi, sterowniki, zmienne systemowe. Przetestuje czcionki, typy obsługiwanych plików, dyski logiczne, moduły DirectX i OpenGL, oceni użycie pamięci operacyjnej.

Rozbudowaną część programu stanowią testy wydajności. SiSoftware Sandra Lite 2011 sprawdzi szybkość działania płyty, procesora i renderowanie grafiki. Oceni produktywność pracy dysków, systemu plików, zewnętrznych kart i napędów optycznych. Zweryfikuje przepustowość i opóźnienia pamięci operacyjnej, podręcznej i pamięci wideo na kartach grafiki, działanie sieci lokalnej, połączeń bezprzewodowych i łącza internetowego. W najnowsze wersji programu dodano między innymi testy bazujące na obliczeniach kryptograficznych i sprawdzające możliwość wykorzystania procesora graficznego do dodatkowych obliczeń.

SiSoftware Sandra Lite oferuje również narzędzia dodatkowe. Pozwalają one na przykład zapisać stan rejestru i konfigurację sprzętu, służą rada, jak poprawić wydajność peceta, przyznają komputerowi ogólną ocenę informującą o szybkości i pozwalają porównać z zestawami innych użytkowników. SiSoftware Sandra Lite nie ma polskiej wersji językowej.