Sid Meier chce stworzyć MMO

Jeden z najsłynniejszych twórców gier, Sid Meier, zapowiedział chęć wyprodukowania tytułu typu Massive Multiplayer Online. Swoją decyzję uzasadnia tym, że nie miał wcześniej możliwości stworzyć produktu dla tej gałęzi rynku.

Sid Meier znany jest przede wszystkim ze słynnych serii Civilization czy Railroad Tycoon. Do tej pory tworzył on tytuły przeznaczone przede wszystkim dla pojedynczego gracza. Jego najnowsza gra, Civilization Revolution, także posiada tryb single player chociaż już dużo większą uwagę poświęca rozgrywce dla wielu graczy.

Sid Meier chce stworzyć MMO

Civilization Revolution

Meierowi nudzą się już jednak tego typu tytuły. On sam przyznaje, że z chęcią stworzyłby produkt bardziej lub tylko nastawiony na grę wieloosobową. W wywiadzie udzielonym GamersGlobal.com powiedział: "Podoba mi się myśl stworzenia czegoś, czego nie robiłem nigdy wcześniej. MMO wpasowałoby się w to świetnie".

Zobacz również:

  • Civilization - specjalny film na 30-lecie serii
  • Civilization VII - plotki, przecieki, data premiery... i co byśmy chcieli zobaczyć w grze [Aktualizacja]

Niestety marzenia Sida Meiera mogą się nie ziścić szybko. Problemem jest tu sama jego firma, Firaxis Games, która nie posiada żadnego doświadczenia w tworzeniu produkcji Massive Multiplayer Online.