Sid Meier's Civilization IV: Warlords i CivCity: Rome na rynku

Trzeba przyznać, że ten tydzień jest bardzo owocny dla wszystkich fanów gier spod znaku Firaxis Games. Swoje rynkowe debiuty mają aż dwa, bardzo ciekawe tytuły: Sid Meier's Civilization IV: Warlords i CivCity: Rome.

Sid Meier's Civilization IV: Warlords i CivCity: Rome na rynku

Sid Meier's Civilization IV: Warlords

W poniedziałek pojawiło się pierwsze, oficjalne rozszerzenie do Sid Meier's Civilization IV, o podtytule Warlords. Jak na razie gra dostępna jest wyłącznie w Ameryce Północnej. W Europie dodatek pojawi się już w najbliższy piątek.

W Polsce tytuł ukaże się w sierpniu. Dystrybutorem jest Cenega Poland. Do wyboru będzie polska lub angielska wersja gry. Sugerowana cena detaliczna produktu wynosić będzie 79.90 złotych.

Sid Meier's Civilization IV: Warlords rozszerzy podstawową wersję gry m.in. o sześć nowych cywilizacji, dziesięciu kolejnych przywódców, trzy dodatkowe cuda świata oraz mnóstwo nowych jednostek. Poza tym na graczy czekać będzie zestaw nowych scenariuszy oraz liczne usprawnienia w samym sposobie rozgrywki (np. możliwość okupowania podbitego państwa).

Sid Meier's Civilization IV: Warlords i CivCity: Rome na rynku

CivCity: Rome

Drugim programem, który z kolei pojawił się w sprzedaży wczoraj, jest CivCity: Rome. Produkt został stworzony przez studio FireFly Studios (autorzy m.in. Stronghold), Firaxis Games jedynie pomagało w pracach nad nim. Europejska premiera 28 lipca, Polska - dopiero we wrześniu.

CivCity: Rome przeniesie was w czasy największej świetności Cesarstwa Rzymskiego. Głównym zadaniem będzie zbudowanie tętniącego życiem, sprawnie zarządzanego miasta. W odróżnieniu od innych gier tego typu, autorzy postanowili skoncentować rozgrywkę na interakcji z mieszkańcami. Będziecie mogli zaglądać do każdego budynku i śledzić życie zamieszkujących wasze miasto rodzin.