Sid Meier's Civilization Revolution na konsole

Sid Meier's Civilization Revolution, najnowsza część znanej serii Sid Meiera, ma zostać wydana na konsole. Według producenta powinniśmy się jej spodziewać już w przyszłe wakacje.

Sid Meier's Civilization Revolution na konsole
Seria Cywilizacja gościła na komputerach od roku 1991. Teraz programiści z Sid Meiera postanowili spróbować ponownie podbić nią rynek konsol.

Przypomnijmy, że pierwsza część gry została wydana nie tylko na PC, ale również Mac'i, Amigę i Atari. Na jakie platformy tytuł trafi teraz? Tego oficjalnie firma nie zdradziła. Fani wskazują jednak na PS3 oraz Xboksa 360.

Sid Meier's Civilization Revolution ma zachować oryginalny styl serii skupiając się na rozbudowanej kampanii single player. Pojawią się też nowe elementy, np. możliwość zasięgania opinii doradców w czasie rzeczywistym lub usprawniony tryb multiplayer. Ciekawie zapowiada się również wprowadzenie do gry funkcji video chatu.

Do dyspozycji graczy oddanych zostanie 16 cywilizacji. W każdej z nich do wyboru dostaniemy wielu różnych historycznych przywódców. Rozgrywka wieloosobowa podzielona będzie na tryby walki jeden na jednego, zespołowy oraz każdy na każdego. Nowością będzie specjalny system rankingowy, który umożliwi odpowiedni dobór przeciwników.